Jak zmienia się liczba i wartość udzielanych kredytów w PLN i CHF? Co wpływa na te zmiany: wahania stóp procentowych, wahania kursów walut, rekomendacja S czy jeszcze inne czynniki? Jeżeli inne, to jakie i w jaki sposób?
Wybory parlamentarne już za nami, a mimo to gorący okres w polityce i
gospodarce trwa nadal. Za kilka dni zostanie powołany nowy koalicyjny Rząd RP. Analizując te zmiany, zwłaszcza w sektorze gospodarki, natknąłem się na niepokojące, moim zdaniem, zjawisko.
Obserwując rynek nieruchomości, jedno wydaje się pewne – okres, w którym można było liczyć na kilkudziesięcioprocentowe zyski, generowane na przestrzeni kilku miesięcy, mamy już daleko za sobą.
Metraż przyszłego domu, parametry techniczne oraz możliwości zagospodarowania terenu zielonego wokół budynku, zależą od wielkości i kształtu działki budowlanej. By uniknąć rozczarowań w przyszłości warto dokładnie wybrać miejsce na wymarzony dom i zebrać niezbędne informacje, dzięki którym szybko dokonamy zakupu ziemi.
Slogan trzech milionów mieszkań powraca na sztandary na przedwyborczym finiszu. Pomijając fakt, że nie ma praktycznie na świecie kraju, gdzie to państwo budowałoby powszechnie mieszkania dla swoich obywateli, sama idea wydaje się jak najbardziej słuszna.
Wyniki przeprowadzonej przez portal KRN.pl w tygodniu przedwyborczym sondy na temat oceny programów polityki mieszkaniowej poszczególny partii wykazały dużą zbieżność z wynikami najnowszych wyborów parlamentarnych.
W czasie przedwyborczej gorączki jak bumerang powraca kwestia polityki mieszkaniowej realizowanej przez obecny rząd. Opozycja nie pozwala łatwo zapomnieć słynnego hasła o trzech milionów mieszkań dla Polaków, promowanego przez PIS w poprzedniej kampanii.
Źródło: „Krakowski Rynek Nieruchomości" nr 20/2007,
15.10.2007
Bez aktywności ze strony władz samorządowych gmina ma bardzo niewielkie szanse, by potencjalny inwestor zechciał w ogóle przystąpić do analizy ważnych dla niego czynników lokalizacji.