Klienci w tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, najbardziej poszukiwali mieszkań dwupokojowych – ocenia Agnieszka Zielińska, specjalista ds. rynku pierwotnego z Salonu Dewelopera.
Źródło: "Krakowski Rynek Nieruchomości" 1/2007,
08.01.2007
W 2007 roku sytuacja się ustabilizuje. Nastąpi równowaga między popytem i podażą, pojawią się nowe nieruchomości wystawione do sprzedaży oraz powróci fala kupujących. Transakcje będą się odbywać na warunkach korzystnych dla obu stron, a nie jak w „szalonym” 2006 roku na warunkach sprzedającego.
Rynek pierwotny rozwija się agresywnie, deweloperzy sprzedają nowe inwestycje jeszcze na etapie realizacji, ceny ciągle rosną... Taki trend będzie się utrzymywał również w 2007 roku.
Źródło: Stowarzyszenie na rzecz systemów ociepleń (SSO) / "Kreator-Projekty",
22.12.2006
Wraz z nadejściem zimy kończy się sezon na zewnętrzne roboty budowlane. Podsumujmy więc sukcesy i porażki technologii ociepleń budynków niegdyś zwanej lekką-mokrą, obecnie – nie wiadomo na jak długo – bezspoinową.
Źródło: "Krakowski Rynek Nieruchomości" nr 25/2006,
14.12.2006
Powoli rozwija się w Krakowie rynek apartamentów – szczególnie komfortowych mieszkań dla bardzo bogatych ludzi. Szybki rozwój gospodarki oraz coraz szybszy napływ kapitału zagranicznego pozwalają prognozować, że popyt na „mieszkania za milion” nie tylko nie osłabnie, ale w przyszłości będzie rosnąć.
Decyzję o postawieniu kominka najlepiej podjąć już na etapie projektowania domu. Architekt znajdzie wtedy odpowiednie dla niego miejsce, dostosuje komin i wzmocni strop.
Wśród dzielnic cieszących się w stolicy największym zainteresowaniem prym wiedzie Wola, przeżywająca obecnie swoisty renesans. Z kolei Żoliborz jest, obok Mokotowa i Wilanowa, jedną z najbardziej prestiżowych warszawskich dzielnic.
Źródło: "Krakowski Rynek Nieruchomości" nr 24/2006,
30.11.2006
Obecnie średni czas, jaki mija między podpisaniem umowy z deweloperem a odebraniem mieszkania, to nawet półtora roku. Dlatego bardzo istotne jest zawarcie bezpiecznej umowy najpierw tej przedwstępnej, a potem umowy sprzedaży. Tylko dobrze wynegocjowane zapisy zabezpieczające interesy kupującego pozwolą bezpiecznie powierzyć pieniądze deweloperowi.