Budownictwo senioralne ma za zadanie odpowiedzieć na potrzeby najstarszych członków naszej społeczności. Polska według raportu przygotowanego przez firmę Savills znalazła się w pierwszej piątce krajów z największą liczbą miast, które za 5 lat będą miały najwyższy odsetek osób powyżej 65. roku życia. Jakie rodzi to wyzwania?
Pandemia wiele zmieniła na rynku nieruchomości. Wiele lokali usługowych straciło swoich najemców. Właściciele mieszkań musieli obniżyć czynsze, aby znaleźć lokatorów. W zmieniających się warunkach można upatrywać nowego trendu – przedszkoli. Inwestycje w nieruchomości oświatowe, które są realizowane w porozumieniu z samorządami, mogą wygenerować nawet 6-7 proc. zysku w ciągu roku.
Covid-19 wiele zmienił zarówno na rynku biurowym, jak i mieszkaniowym. Niektóre firmy rozważają wprowadzenie na stałe hybrydowego modelu pracy. Eksperci z firmy Savills opublikowali tegoroczne globalne badanie Impacts, w którym analizują dane dotyczące wpływu pandemii na rynek mieszkaniowy, a także tempa przechodzenia na hybrydowy model pracy w różnych lokalizacjach na świecie. Do jakich wniosków doszli?
Wybuch pandemii koronawirusa wprowadził niemałe zamieszanie na rynku nieruchomości mieszkaniowych. Sytuacja zaczęła się stabilizować, co odzwierciedlają najnowsze dane.
W ostatnim czasie wartość działek znacząco wzrosła. Dotyczy to nie tylko tych rekreacyjnych i budowlanych, którymi zainteresowanie zwiększyło się podczas pandemii, ale również usługowych. Warto więc dowiedzieć się, jaka jest ich specyfikacja i w jaki sposób mogą zostać wykorzystane.
Początek br. przyniósł zwiększone zainteresowanie Polaków działkami. Kupujemy działki budowlane, rekreacyjne czy siedliskowe. Atrakcyjna inwestycja to także działka leśna czy grunty rolne. Większy popyt to często i rosnące ceny.
Audyt nieruchomości to sposób na uchronienie się przed nietrafioną inwestycją. Wyróżniamy kilka jego rodzajów – ich zadaniem jest sprawdzenie technicznej, prawnej oraz finansowej kondycji nieruchomości. Co warto wiedzieć o audycie nieruchomości? Podpowiadamy.
Pomimo szalejącego kryzysu gospodarczego wywołanego ogłoszeniem prawie na całym świecie pandemii wirusa nazwanego SARS-CoV-2 ceny nieruchomości w Polsce nie tylko nie spadły, ale wręcz wzrosły do rekordowych poziomów. W jakim stopniu na taki rozwój sytuacji wpłynęło ogłoszenie epidemii na terytorium RP? Odpowiedź na to pytanie próbujemy znaleźć w poniższym artykule.
Celem badania firmy Deloitte „Real Estate Confidence Survey for Central Europe” jest analiza nastroju na rynku nieruchomości. Z jego trzeciej edycji wynika, że doradcy rynkowi i inwestorzy nadal dopasowują swoje strategie do bieżących, nowych warunków.
2020 rok przyniósł wzrost liczby oraz powierzchni mieszkań oddanych do użytkowania. Jednocześnie zaobserwowano spadek powierzchni budynków niemieszkalnych, które zostały przekazane do eksploatacji.