Zdecydowana większość pracowników biur uważa, że warunki pracy są bardzo ważne. Lepsza przestrzeń biurowa to większa wydajność i komfort. Polacy spędzają średnio niemal 2 tysiące godzin w ciągu roku w biurze – tak wskazuje raport OECD. Nic więc dziwnego, że pracownicy chcą, aby przestrzenie biurowe były aranżowane z uwzględnieniem ich potrzeb. W jaki sposób urządzane są nowoczesne i funkcjonalne biura? Jak pracodawcy starają się przyciągnąć nowych pracowników, mając świadomość, że to ludzie i ich zaangażowanie tworzą sukces firmy?
Ostatni rok był rekordowy pod względem budowy i sprzedaży mieszkań. Obecnie mimo dobrych wyników, specjaliści przewidują wyhamowanie tej dynamiki. Czy rynkowi nieruchomości mieszkaniowych grozi zastój?
Jak się okazuje, najlepiej żyje się w Warszawie, Toruniu oraz w Zielonej Górze. Zobacz też, które miasta uważane są za najpiękniejsze i gdzie najlepiej się pracuje.
W IV kwartale 2021 roku na rynku nieruchomości mieszkaniowych osiągano spore wzrosty. Rosły nie tylko ceny mieszkań i transakcyjne stawki najmu mkw. W okresie tym odnotowano historycznie wysoką liczbę lokali oddanych do użytkowania – 70,4 tys. Tym samym odnotowano wzrost o 7,2 proc. r/r.
Zakup mieszkania to dla wielu osób jedna z najważniejszych życiowych inwestycji. Ceny nieruchomości cały czas rosną, dlatego warto dobrze przemyśleć swój wybór. Na co zwracają uwagę rodziny chcące nabyć własne M? Co liczy się dla nich najbardziej – koszt, metraż, lokalizacja, a może coś zupełnie innego?
Rynek mieszkaniowy wbrew obawom związanym z niepewnością geopolityczną oraz sytuacją gospodarczą nie słabnie, a wzmożony popyt wciąż się utrzymuje, co zachęca inwestorów do podejmowania kolejnych wyzwań. Rok 2021 przyniósł wzrost wolumenu inwestycji mieszkaniowych w Europie na poziomie 89 proc.
Na rynku nieruchomości wiele zmieniło się po wybuchu pandemii koronawirusa. Rok 2022 przyniósł kolejne wyzwania, z którymi muszą zmierzyć się deweloperzy. Jednym z głównych jest wojna w Ukrainie. Co będzie modne na rynku nieruchomości w nadchodzących miesiącach?
Negocjacje pełnią kluczową funkcję w realizowaniu transakcji kupna-sprzedaży na rynku nieruchomości. Ich jakość może istotnie przyspieszyć bądź całkowicie zniweczyć proces sprzedaży lub zakupu nieruchomości. Nie wszystkie negocjacje kończą się sukcesem.
Ostatni kwartał ub. r. przyniósł kolejny wzrost cen nieruchomości na rynku wtórnym. To efekt m. in. coraz droższych mieszkań oferowanych przez deweloperów.
Powszechnie wiadomo, że na rynku nieruchomości istnieje obecnie duży popyt, co sprawia, że sprzedaż mieszkania nie powinna być trudna. W rzeczywistości jednak sprzedającemu zależy na uzyskaniu jak najwyższej ceny, a także zbyciu mieszkania w określonym czasie, co wymaga pewnej wiedzy. Jak zatem skutecznie sprzedać mieszkanie? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w niniejszym artykule, który zawiera 4 najważniejsze porady.