Czas pandemii sprawił, że wiele osób miało nadzieję, iż rynek nieruchomości odnotuje spadki cen. Okazuje się jednak, że klienci, którzy nabyli mieszkania przed globalnym atakiem koronawirusa, mogą cieszyć się transakcjami o kilkanaście procent niższymi w porównaniu do obecnie notowanych cen na rynku.
O tym, jak ważny dla potencjalnych nabywców nieruchomości jest temat ochrony środowiska naturalnego, świadczy rosnąca liczba budynków wyposażonych w nowoczesne rozwiązania ekologiczne. Do biurowców i domów jednorodzinnych coraz częściej dołączają też osiedla.
Z danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny wynika, że w I poł. br. krajowy rynek nieruchomości został zasilony większą liczbą mieszkań oraz większą łączną pow. lokali mieszkalnych niż przed rokiem. Spadek odnotowano natomiast w zakresie pow. budynków niemieszkalnych, które w analizowanym okresie przekazano do eksploatacji.
Kolejne historyczne rekordy na rynku nieruchomości mieszkaniowych odnotowano na rynku w II kwartale tego roku. Efektem utrzymującego się w tym sektorze wysokiego popytu jest aktywność inwestorów.
Główny Urząd Statystyczny przewiduje, że w ciągu najbliższych lat liczba ludności w głównych polskich aglomeracjach spadnie o kilka procent. Z kolei zdaniem Polskiej Akademii Nauk problem ten obejmie również połowę z 255 średniej wielkości miast. Czy zatem czeka nas społeczno-ekonomiczna zapaść? Jak mamy się przed nią bronić?
Recykling to zagadnienie, które z roku na rok zdobywa coraz większą popularność. Związane jest to nie tylko ze wzrostem społecznej świadomości ekologicznej, ale również kolejnymi przepisami wprowadzanymi przez Unię Europejską. Jak ta kwestia wygląda w przypadku sektor budowlanego?
Rynek mieszkaniowy w Polsce odnotowuje kolejne rekordowe wartości. Zauważalny jest wzrost popytu przy ograniczonej podaży. To często skutkuje wzrostem cen mieszkań.
Jak podaje GUS, w I poł. br. inwestorzy indywidualni i deweloperzy łącznie zasilili krajowy rynek nieruchomości większą liczbą mieszkań niż przed rokiem. Więcej było także mieszkań, na których budowę zostały wydane pozwolenia lub zgłoszenia z projektem budowlanym. Znaczny wzrost odnotowano w przypadku liczby mieszkań, których budowę rozpoczęto. Największy ruch budowlany w obszarze budownictwa mieszkaniowego odnotowano w woj. mazowieckim.
Polski Ład ma wprowadzić istotne zmiany dla osób marzących o własnym domu czy mieszkaniu. Jedna z propozycji to budowa domu do 70 mkw. bez pozwolenia – na podstawie zgłoszenia. Takie rozwiązanie ma ułatwić i skrócić procedurę powstawania niewielkich domów jednorodzinnych. Jakie udogodnienia mogą czekać przyszłych inwestorów?
Woonerf tętni miejską energią. Sprzyja wypoczynkowi i integracji społecznej. W przyjaznej przestrzeni mieszkańcy mogą spotkać się ze znajomymi, bądź wypocząć samotnie, przyglądając się toczącemu się wokół życiu. Woonerf odpowiada na potrzeby wszystkich użytkowników.