Co roku na przełomie września i października studenci wracają do miast, by zadbać o zakwaterowanie przed rozpoczęciem nowego roku akademickiego. Jaki rodzaj mieszkań wybierają najchętniej? Czy trwająca pandemia koronawirusa wpłynęła na te decyzje?
W 2020 roku wśród studentów stacjonarnych 66 proc. wynajmowało mieszkania odpłatnie. Sytuację na rynku nieruchomości dla studentów zmieniła pandemia koronawirusa. Według ekspertów w nadchodzącym roku akademickim można spodziewać się obniżek cen najmu.
Centrum AMRON od 2018 roku analizuje rynek najmu studenckiego, który obecnie w Polsce jest istotną częścią rynku mieszkań na wynajem. Tegoroczna edycja raportu uwzględnia również wpływ pandemii COVID-19 na zachowania studentów.
Styl klasyczny jest nurtem ponadczasowym. Mimo że wywodzi się z XVIII w. i czerpie ze starożytności, wciąż chętnie wykorzystywany jest w architekturze wnętrz.
Coliving to rozwiązanie na zabiegany styl życia, samotność oraz recesję. Idea ta obejmuje mieszkania, które znajdują się w centrach miast, zapewniając użytkownikom komfortowy odpoczynek, dobre skomunikowanie oraz możliwość poznania innych ludzi.
Zna go każdy mieszkaniec Krakowa, kojarzy większość turystów, którzy przynajmniej raz w ciągu ostatnich 40 lat odwiedzili miasto. Mowa o charakterystycznej, żelbetonowej konstrukcji, wznoszącej się nad rondem Mogilskim, czyli niedokończonym wieżowcu, potocznie nazywanym Szkieletorem. Ponury relikt PRL-u wreszcie doczekał końca swojej burzliwej historii.
Polacy poszukują bezpiecznych form inwestowania kapitału. Jednym z rozwiązań jest zakup ziemi. Trend ten nasilił się jeszcze bardziej w dobie kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa.