Od czasu wybuchu epidemii w Polsce, minęło już kilka dobrych tygodni. W związku z kolejnymi etapami zdejmowania obostrzeń coraz więcej firm zaczyna działać a ich pracownicy dojeżdżać do miejsc zatrudnienia. Co oferują największe polskie miasta w zakresie transportu i komunikacji?
Źródło: „Krakowski Rynek Nieruchomości" nr 13/2008 Tekst opublikowany po raz pierwszy 18-07-2008,
24.05.2020
Współczesna praca i styl życia wymagają od nas ciągłej aktywności i życia na wysokich obrotach. Powoduje to, że nasze akumulatory wymagają stałego doładowania. Już nie wystarcza nam dwutygodniowy urlop raz na pół roku.
Źródło: „Krakowski Rynek Nieruchomości” nr 8/2020,
19.05.2020
Wybór mieszkania nie jest łatwym zadaniem. To nie zakup nowej pary butów, która najwyżej nie będzie pasowała i wymienimy ją na inną. Na co zwrócić szczególną uwagę przy jego wyborze? I gdzie szukać sprawdzonych informacji o mieszkaniu, które nas interesuje?
Źródło: „Krakowski Rynek Nieruchomości” nr 14/2017,
13.05.2020
Mimo atrakcyjnej ceny, kupujący mieszkanie do remontu muszą pamiętać o konieczności dokonania odpowiedniego szacunku stanu konstrukcji budynku oraz instalacji.
Świat walczy z pandemią, rząd zakazuje prowadzenia wielu działalności, granice są pozamykane, cały międzynarodowy ruch lotniczy z i do Polski jest odwołany. Czy to są warunki dla rynku najmu?
Niedobory wody i widmo suszy wiszące nad Polską, spowodowały konieczność wprowadzenia bardziej efektywnych środków gospodarowania zasobami wodnymi. Pomagają w tym Miejskie Plany Adaptacji, stworzone dla miast i aglomeracji miejskich powyżej 100 000 mieszkańców.
Konsekwencje błędów, jakie możemy popełnić, kupując mieszkanie, będziemy znosić przez wiele lat i mogą negatywnie wpłynąć na komfort mieszkania czy nawet organizacji każdego dnia.
Popularne szeregówki cieszą się coraz większym zainteresowaniem, ponieważ stanowią udany kompromis między powstającym według indywidualnego projektu domem jednorodzinnym a mieszkaniem w zabudowie wielorodzinnej. Co zyskujemy, decydując się na nie?