Przed podjęciem decyzji o zakupie mieszkania, warto nie skupiać się jedynie na samym budynku,
ale przyjrzeć się też okolicy. Odległość od centrum miasta i kluczowych punktów, jak również wygląd bliskiego sąsiedztwa mogą zadecydować o wyborze danej oferty albo zniechęcić do zakupu.
W najbliższych tygodniach musimy spodziewać się wyhamowania obrotów oraz wzrostu cen na rynku nieruchomości, spowodowanych epidemią SARS- CoV-2. Mimo to zakup mieszkania wciąż jest stabilną i bezpieczną inwestycją.
Dom z widokiem na ogród, bliskość lasu czy parku to marzenie wielu Polaków. Niestety nie wszyscy, którym uda się kupić nieruchomość w takim miejscu, mogą już zawsze cieszyć się z zielonego otoczenia. Coraz częściej bowiem za oknem nowej inwestycji widać plac kolejnej budowy, która pozbawi mieszkańców radości z pięknego widoku. Czy istnieje sposób na wiecznie zielone sąsiedztwo?
Pomimo początkowego niewielkiego wpływu epidemii koronawirusa na rynek nieruchomości, narastająca obawa przed jego łatwym rozprzestrzenianiem odcisnęła piętno na całej branży.
Zawiera ona zapis ograniczający swobodną możliwość instalacji pieców węglowych w nowych domach, jeśli pozwolenie na budowę dotyczy budynku, który posiada podłączenie do sieci ciepłowniczej, gazowej lub wykorzystującego odnawialne źródła energii. Zlekceważenie przepisu i późniejsza zmiana sposobu ogrzewania na węglowe może skutkować cofnięciem pozwolenia.
Ogromna konkurencja na rynku nieruchomości sprawia, że oryginalne formy promocji to „must have” w pozyskiwaniu klientów i wyróżnieniu inwestycji. Z pomocą przychodzą nowe trendy w kreacji przekazu, a także nowoczesne technologie będące motorem napędowym rozwoju branży mieszkaniowej.
Warunki panujące na rynku sprzyjają kupowaniu mieszkań za gotówkę. Spadające oprocentowanie lokat, przyśpieszająca inflacja i prognoza rosnących cen nieruchomości – to sprawia, że inwestycje gotówkowe w mieszkania są coraz popularniejsze.
W jaki sposób przyciągnąć klienta i szybko sprzedać mieszkanie, a jednocześnie
uzyskać korzystną cenę? Warto wziąć pod uwagę różne aspekty takiej transakcji.
Eksperci nie mają wątpliwości – 2020 r. w budownictwie to rok kolejnych podwyżek. Rosnąć będą ceny nieruchomości zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotnym we wszystkich największych miastach Polski. Może to być zatem ostatni dzwonek, by kupić nieruchomość po atrakcyjnej cenie – w 2021 r. będzie jeszcze drożej.