Jak wynika z danych RONiN24.pl, średnia cena wynajmu mieszkania o pow. ok. 60 mkw wynosi 3 244 zł/miesiąc. Z kolei kawalerka o pow. ok. 35 mkw kosztuje średnio 2 460 zł za miesiąc.
Polski Ład wprowadził zakaz amortyzacji nabytych w 2022 roku mieszkań i domów. Przedsiębiorcy szukają sposobów na ominięcie tego ograniczenia. Jak się okazuje, jest pewna furtka, która jednak może okazać się nieco ryzykowna.
Ceny mieszkań nie spadają – to efekt m.in. wysokich kosztów budowy. Chętnych na zakup nieruchomości, szczególnie na kredyt, może być również znacznie mniej.
Aktualna sytuacja na świecie nie sprzyja podejmowaniu decyzji zakupowych. Niestabilność, którą podsyca wzrastająca inflacja, odbija się również na rynku nieruchomości. Metrohouse we współpracy z Credipass przygotował raport na temat wtórnego i pierwotnego rynku nieruchomości oraz kredytów hipotecznych. Przyjrzyjmy się bliżej zgromadzonym danym.
Jak wynika z najnowszego raportu „DNA of Real Estate”, opracowanego przez Cushman & Wakefield, popandemiczne wznowienie działań w poszczególnych sektorach gospodarki miało w I kw. br. pozytywny wpływ na sytuację na rynkach najmu. Nadal jednak możemy zaobserwować wyraźne różnice pomiędzy poszczególnymi sektorami.
Zdecydowana większość pracowników biur uważa, że warunki pracy są bardzo ważne. Lepsza przestrzeń biurowa to większa wydajność i komfort. Polacy spędzają średnio niemal 2 tysiące godzin w ciągu roku w biurze – tak wskazuje raport OECD. Nic więc dziwnego, że pracownicy chcą, aby przestrzenie biurowe były aranżowane z uwzględnieniem ich potrzeb. W jaki sposób urządzane są nowoczesne i funkcjonalne biura? Jak pracodawcy starają się przyciągnąć nowych pracowników, mając świadomość, że to ludzie i ich zaangażowanie tworzą sukces firmy?
Ostatni rok był rekordowy pod względem budowy i sprzedaży mieszkań. Obecnie mimo dobrych wyników, specjaliści przewidują wyhamowanie tej dynamiki. Czy rynkowi nieruchomości mieszkaniowych grozi zastój?
Jak się okazuje, najlepiej żyje się w Warszawie, Toruniu oraz w Zielonej Górze. Zobacz też, które miasta uważane są za najpiękniejsze i gdzie najlepiej się pracuje.
W IV kwartale 2021 roku na rynku nieruchomości mieszkaniowych osiągano spore wzrosty. Rosły nie tylko ceny mieszkań i transakcyjne stawki najmu mkw. W okresie tym odnotowano historycznie wysoką liczbę lokali oddanych do użytkowania – 70,4 tys. Tym samym odnotowano wzrost o 7,2 proc. r/r.
Zakup mieszkania to dla wielu osób jedna z najważniejszych życiowych inwestycji. Ceny nieruchomości cały czas rosną, dlatego warto dobrze przemyśleć swój wybór. Na co zwracają uwagę rodziny chcące nabyć własne M? Co liczy się dla nich najbardziej – koszt, metraż, lokalizacja, a może coś zupełnie innego?