Jeszcze do niedawna apartamenty kojarzyły się z przestronnymi, luksusowymi mieszkaniami, które były znane większości naszych rodaków z amerykańskich seriali. Teraz – jeśli wierzyć reklamom najnowszych inwestycji – nie trzeba bynajmniej być spadkobiercą amerykańskiego milionera, by zamieszkać w apartamencie.
Z powodu napływających informacji o rosnących cenach ziemi nie wiadomo, jak długo będzie się utrzymywał zwiększony popyt na działki i domy. Portal KRN.pl zapytał internautów, co według nich będzie się działo z cenami działek w 2008 r.
Fundamenty to podstawa domu jednorodzinnego. Od właściwie posadowionego domu
i doboru rozwiązania fundamentu zależeć będzie jego trwałość i bezpieczeństwo późniejszych domowników
Źródło: „Gazeta Podatkowa" Nr 438 z dnia 2008-03-20,
25.03.2008
Ustawa o pdop (podatku dochodowym od osób prawnych - KRN.pl) zwalnia od podatku dochody spółdzielni mieszkaniowych, wspólnot mieszkaniowych, TBS-ów oraz samorządowych jednostek organizacyjnych prowadzących działalność w zakresie gospodarki mieszkaniowej uzyskane z gospodarki zasobami mieszkaniowymi.
Źródło: „Krakowski Rynek Nieruchomości" nr 4/2008,
17.03.2008
Po okresie zastoju w latach 2003 – 2004 krakowski rynek powierzchni biurowych odnotowuje sukcesywnie zwiększający się popyt. Coraz więcej międzynarodowych firm przenosi do Polski swoją działalność pozaprodukcyjną, powoli nasz kraj staje się europejskim centrum nowoczesnych usług Business Process Offshoring (BPO).
Architektura to po części artystyczny kierunek. Jest tu dużo indywidualistów, a – jak wiadomo – każdy artysta ma własne wizje – tymi słowami charakteryzuje swój kierunek Diana Stachowicz, najlepsza studentka Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej.
Źródło: Gazeta Podatkowa Nr 434 z dnia 2008-03-06,
12.03.2008
Już kilka różnych banków oraz większość spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych udziela we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego kredytów preferencyjnych dla małżeństw i osób samotnie wychowujących dzieci.
Źródło: „Krakowski Rynek Nieruchomości”,
10.03.2008
Pierwsze lofty na świecie powstały w Stanach Zjednoczonych w latach 60. XX w. Wtedy to młodzi, biedni artyści adaptowali na pracownie i mieszkania opuszczone hale fabryczne i magazyny znajdujące się w centrach dużych miast, ratując przy okazji wiele zabytków przemysłowych.
Źródło: „Krakowski Rynek Nieruchomości” nr 3/2008,
03.03.2008
Mieszkańcy nowo zbudowanych mieszkań i domów ze strachem patrzą na pojawiające się zarysowania ścian i pęknięcia w miejscach łączenia płyt gipsowo-kartonowych. Wprawdzie jest to zjawisko naturalne, ale – by spać spokojnie – warto znać jego przyczynę.