Źródło: „Krakowski Rynek Nieruchomości" nr 5/2009,
20.04.2009
Wiele osób myśli o wyprowadzce za miasto i budowie domu, najlepiej pod lasem, z dala od głównej drogi i innych zabudowań. Podejmując taką decyzję, należy zdawać sobie jednak sprawę, że w Polsce mamy do czynienia ze specyficzną sytuacją dróg dojazdowych.
Źródło: "Gazeta Podatkowa" Nr 548 z dnia 2009-04-09,
14.04.2009
Niedawno dobiegł końca okres dorocznych zebrań we wspólnotach mieszkaniowych. Większość tego rodzaju spotkań właścicieli lokali odbywa się w trzecim miesiącu roku kalendarzowego. Z kolei kwiecień to zwykle czas podejmowania decyzji dotyczących ewentualnego zaskarżenia uchwał.
Podstawowymi podmiotami na pierwotnym rynku nieruchomości są: deweloperzy i inwestorzy, banki oraz klienci. To przede wszystkim działania tych grup wpływają na kształtowanie się sytuacji na rynku.
Źródło: "Krakowski Rynek Nieruchomości",
08.04.2009
Początek roku to czas, kiedy podatnicy przygotowują się do rozliczenia swych zobowiązań w podatku dochodowym. Przygotowaniom tym zawsze towarzyszą rozważania na temat obowiązującego systemu podatkowego.
W czasach, gdy pozyskiwanie surowców konwencjonalnych staje się coraz trudniejsze, warto zastanowić się nad zastosowaniem w budownictwie jednorodzinnym nowoczesnych rozwiązań energetycznych.
W ostatnich kilku miesiącach media szturmują nas doniesieniami o zaostrzeniu polityki kredytowej przez banki. Do grona głównych sprawców tego zamieszenia zalicza się Komisję Nadzoru Finansowego, która niedawno wprowadziła w życie nową rekomendację T. Co tak naprawdę oznacza to dla klientów?
Większość osób zakup mieszkania czy domu finansuje ze środków pochodzących z kredytu. W ubiegłych latach w związku z dużą konkurencją na rynku banki skłonne były udzielać kredytów na granicy możliwości finansowych klientów.