Nowe studium zagospodarowania przestrzennego budzi duże kontrowersje. Od tego dokumentu będzie zależało bowiem, w jakim kierunku w przyszłości rozwinie się miasto.
Jednym z istotnych elementów wnętrza domu jest łączący estetykę palącego się drewna z walorami grzewczymi kominek. Należy jednak pamiętać, że aby ogrzewanie kominkowe poprawnie działało, musi spełniać określone warunki.
Wskaźniki dotyczące przyszłości dla całej Europy są optymistyczne i ugruntowuje się przekonanie, że region ten najgorszy etap recesji ma już za sobą. Jednak oznaki stabilizacji, a tym bardziej ożywienia, są w najlepszym razie niejednoznaczne i nadal bardzo słabe w niektórych krajach regionu.
Najnowsze dane GUS za 7 miesięcy potwierdzają, że kryzys w budownictwie mieszkaniowym gwałtownie przyspiesza. Jeszcze siłą rozpędu oddano w miesiącach styczeń – lipiec o 7,1 proc. więcej mieszkań niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, ale pozostałe wskaźniki potwierdzają ostre – chciałoby się powiedzieć dramatyczne – hamowanie.
Źródło: „Krakowski Rynek Nieruchomości" nr 15/2009,
21.08.2009
Mijają już niemalże trzy lata od uznania krakowskiego Zabłocia strategicznym obszarem rozwoju Krakowa. Jest to zatem dobry moment na podsumowanie dotychczasowych efektów oddziaływania miejskich planów oraz działań inwestycyjnych przeprowadzonych na tym terenie.
W łazience spędzamy statystycznie najmniej czasu w ciągu dnia, jednak od jej funkcjonalności często zależy całodobowe poczucie komfortu domowników. To przecież nie tylko pomieszczenie, w którym dbamy o higienę i wygląd, lecz także miejsce relaksu, gdzie odzyskujemy energię po męczącym dniu.
W ostatnich latach pojawiło się wiele technologii budowy domów jednorodzinnych. Najczęściej budowane są domy murowane. Zwolenników zdobywają również drewniane domy szkieletowe. Gwarancją wieloletniej satysfakcji jest odpowiedź na pytanie – dlaczego właściwie chcemy zbudować dom?
Źródło: „Krakowski Rynek Nieruchomości",
11.08.2009
Dnia 23 kwietnia Sejm przyjął ustawę o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw. Od roku 2006 jest to już piętnasta z kolei nowelizacja Prawa budowlanego i pewnie nie ostatnia, gdyż dobrą zasadą stanowienia prawa jest jego dostosowywanie do zmieniających się warunków społeczno-gospodarczych.
Newralgicznym elementem każdego domu jest dach – narażony na deszcz i wiatr, zaleganie śniegu oraz inne czynniki atmosferyczne i środowiskowe. Odpowiednio dobrane i wykonane pokrycie pozwoli dachowi naszego domu oprzeć się tym zagrożeniom.
Wartość ubezpieczanego domu lub mieszkania bezpośrednio przekłada się na wysokość składki. Im wyższa suma ubezpieczenia, tym zapłacimy więcej. Jednakże suma ubezpieczenia ma wpływ nie tylko na wysokość składki, ale także odszkodowania.