Źródło: „Krakowski Rynek Nieruchomości" nr 2/2005,
01.02.2005
Jak co roku, w połowie stycznia Główny Urząd Statystyczny opublikował wstępne dane podsumowujące miniony rok. Przytoczone dane pozyskane są na podstawie statystyk meldunkowych i mogą ulec niewielkim zmianom po opracowaniu sprawozdań kwartalnych.
Źródło: „Krakowski Rynek Nieruchomości" nr 2/2005,
01.02.2005
Dzierżawa podobnie zresztą jak pokrewne jej najem i użyczenie, jest umową dotyczącą czasowego korzystania z cudzej rzeczy, w tym także z nieruchomości. Umowę użyczenia od umowy najmu i umowy dzierżawy odróżnia przede wszystkim nieodpłatny charakter użyczenia, podczas gdy umowa najmu i umowa dzierżawy są umowami odpłatnymi. W odróżnieniu do umowy najmu, umowa dzierżawy pozwala nie tylko używać cudzą rzecz, ale także pobierać z niej pożytki.
Źródło: „Krakowski Rynek Nieruchomości" nr 1/2005,
14.01.2005
W mijającym roku wydarzeniami mającymi istotny wpływ na rynek nieruchomości były: wejście polski w struktury Unii Europejskiej, które miało miejsce w maju, oraz wejście w życie licznych, całkowicie nowych bądź mocno znowelizowanych, uregulowań prawnych dotyczących sfery związanej z nieruchomościami.
Źródło: „Krakowski Runek Nieruchomości” nr 25/2004,
23.12.2004
Schody wewnątrz domu pełnią przede wszystkim funkcję użytkową. Jeżeli je ciekawie wykończymy, będą jednocześnie interesującym elementem architektonicznym i ozdobą.
Źródło: „Krakowski Rynek Nieruchomości” nr 23/2004,
26.11.2004
Zawarcie związku małżeńskiego wywołuje skutki także w sferze majątkowej, a małżonkowie mają możliwości (intercyza), aby te stosunki modyfikować, na przykład zabezpieczając jednego z nich przed nietrafnymi decyzjami drugiego. Na takie zabezpieczenie własnych interesów decyduje się w Polsce coraz więcej osób.