Obserwując rynek nieruchomości, jedno wydaje się pewne – okres, w którym można było liczyć na kilkudziesięcioprocentowe zyski, generowane na przestrzeni kilku miesięcy, mamy już daleko za sobą.
Metraż przyszłego domu, parametry techniczne oraz możliwości zagospodarowania terenu zielonego wokół budynku, zależą od wielkości i kształtu działki budowlanej. By uniknąć rozczarowań w przyszłości warto dokładnie wybrać miejsce na wymarzony dom i zebrać niezbędne informacje, dzięki którym szybko dokonamy zakupu ziemi.
Wyniki przeprowadzonej przez portal KRN.pl w tygodniu przedwyborczym sondy na temat oceny programów polityki mieszkaniowej poszczególny partii wykazały dużą zbieżność z wynikami najnowszych wyborów parlamentarnych.
Źródło: „Krakowski Rynek Nieruchomości" nr 20/2007,
15.10.2007
Bez aktywności ze strony władz samorządowych gmina ma bardzo niewielkie szanse, by potencjalny inwestor zechciał w ogóle przystąpić do analizy ważnych dla niego czynników lokalizacji.
Wśród gotowych projektów architektonicznych zawsze można znaleźć coś dla siebie – tego zdania jest ponad połowa osób (55,2 proc.), które wzięły udział w sondzie przeprowadzonej przez portal KRN.pl. Pozostała część respondentów (44,8 proc.) twierdzi, że nie spotkała się z projektem, który by jej odpowiadał.
Internet został wskazany przez użytkowników portalu KRN.pl jako główne źródło najbardziej przydatnych informacji o rynku nieruchomości. Takiej odpowiedzi udzieliło aż 85 proc. osób biorących udział w badaniu.
Blisko 30 proc. osób, które wzięły udział w sondzie przeprowadzonej przez portal KRN.pl, uważa, że zakup nieruchomości za granicą to dobra inwestycja. Kolejne 40 proc. ankietowanych przyznało, że zainwestowałoby w nieruchomość za granicą, ale pod warunkiem, że oferta byłaby atrakcyjniejsza niż w przypadku polskich nieruchomości.
Jest jeszcze szansa na uzyskanie korzystniejszych niż obecne warunków kredytów hipotecznych – uważa ponad połowa (53,5 proc.) uczestników sondy przeprowadzonej przez portal Krajowy Rynek Nieruchomości. Niewiele mniej, bo 45,5 proc. ankietowanych, jest zdania, że lepiej już nie będzie i nie można liczyć na bardziej atrakcyjną ofertę hipoteczną banków.
Na inwestycjach mieszkaniowych cały czas można zarobić – tego zdania jest ponad połowa (53 proc.) osób, które wzięły udział w sondzie. Ale fakt, że ponad połowa uczestników badania uznała inwestowanie w nieruchomości za opłacalne, nie oznacza jednoznacznie, że tak w istocie jest.