Gdy dotychczasowe mieszkanie przestaje spełniać swoje funkcje, nasuwa się myśl o jego sprzedaży i zakupie innego lokalu. Prostszym rozwiązaniem może być zamiana nieruchomości.
Źródło: „Krakowski Rynek Nieruchomości” nr 9/2020,
01.06.2020
Pandemia koronawirusa poważnie wpłynęła na realia panujące na rynku nieruchomości wtórnych. Rynek najmu i sprzedaży potrzebuje teraz innych, wcześniej nie zawsze docenianych rozwiązań, np. takich jak home staging. O problemach, które się pojawiły, ale też o nowych możliwościach, rozmawiamy z Klaudią Leszczyńską, doświadczoną home stagerką, właścicielką firmy Kreatorki Wynajmu.
Globalna pandemia COViD-19 wpłynie na każdy sektor gospodarki. Bez wątpienia podyktuje również nowe warunki na rynku nieruchomości, który do tej pory odnotowywał w Polsce historyczne rekordy. Oznacza to spore utrudnienia zarówno dla deweloperów, jak i firm budowlanych. Warto dowiedzieć się, jakie scenariusze są najbardziej realne i czego możemy oczekiwać po rynku nieruchomości w dobie wywołanej przez koronawirusa recesji.
Zakup mieszkania to ważna i kosztowna inwestycja, którą powinniśmy nie tylko dobrze przemyśleć, ale również zabezpieczyć pod względem prawnym. Ma to szczególne znaczenie teraz, w czasach pandemii, gdy sytuacja na rynku stała się mniej stabilna.
Od czasu wybuchu epidemii w Polsce, minęło już kilka dobrych tygodni. W związku z kolejnymi etapami zdejmowania obostrzeń coraz więcej firm zaczyna działać a ich pracownicy dojeżdżać do miejsc zatrudnienia. Co oferują największe polskie miasta w zakresie transportu i komunikacji?
Jeśli właśnie urządzasz mieszkanie lub planujesz remont, to koniecznie powinieneś rozważyć zakup rolet. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które pozwoli zapomnieć o prasowaniu i praniu firanek czy też zasłon, a także pomoże optycznie powiększyć pomieszczenie oraz nadać mu nowoczesny charakter. Sprawdź, czym kierować się podczas zakupu rolet, żeby móc później cieszyć się ich obecnością w domu.
Źródło: „Krakowski Rynek Nieruchomości" nr 13/2008 Tekst opublikowany po raz pierwszy 18-07-2008,
24.05.2020
Współczesna praca i styl życia wymagają od nas ciągłej aktywności i życia na wysokich obrotach. Powoduje to, że nasze akumulatory wymagają stałego doładowania. Już nie wystarcza nam dwutygodniowy urlop raz na pół roku.