Niewielkie mieszkania i domy zyskują na przestronności, gdy dba się w nich o porządek. Przemyślane rozwiązania dotyczące przechowywania, pojemne szafy, a także unikanie zbędnych przedmiotów sprawia, że nawet nieduże pokoje, kuchnie i sypialnie stają się przytulne i wygodne. Jak dbać o porządek w domu, by powiększyć przestrzeń do życia?
Co roku na przełomie września i października studenci wracają do miast, by zadbać o zakwaterowanie przed rozpoczęciem nowego roku akademickiego. Jaki rodzaj mieszkań wybierają najchętniej? Czy trwająca pandemia koronawirusa wpłynęła na te decyzje?
Celem zapowiadanej nowelizacji Prawa wodnego jest zwiększenie liczby płatników podatku od deszczu. Zmiany mają jednak nie tyle zwiększyć przychód z tytułu tej opłaty, co przede wszystkim zachęcić właścicieli terenów do zarzucenia trendu betonowania powierzchni.
Jak co roku czytelnicy czasopisma „Krakowski Rynek Nieruchomości” i portalu KRN.pl wybrali projekty mieszkaniowe, które najlepiej spełniają ich oczekiwania. Tym razem wygrała inwestycja firmy INTER-BUD Developer Wiślane Tarasy 2.0.
Zanieczyszczone powietrze w domu jest wynikiem działania wielu czynników. Należy do nich sposób opalania wnętrza, liczba samochodów przejeżdżająca za oknem, częstotliwość wietrzenia, a nawet ukształtowanie terenu.
Odkryj materace marki Curem – doskonałe produkty rehabilitacyjne, które pokocha każdy. Przygotowaliśmy dla Państwa skuteczne sposoby do walki z bólem pleców.
W 2020 roku wśród studentów stacjonarnych 66 proc. wynajmowało mieszkania odpłatnie. Sytuację na rynku nieruchomości dla studentów zmieniła pandemia koronawirusa. Według ekspertów w nadchodzącym roku akademickim można spodziewać się obniżek cen najmu.
Centrum AMRON od 2018 roku analizuje rynek najmu studenckiego, który obecnie w Polsce jest istotną częścią rynku mieszkań na wynajem. Tegoroczna edycja raportu uwzględnia również wpływ pandemii COVID-19 na zachowania studentów.