Cegła to ponadczasowy materiał stosowany zarówno w budownictwie, jak i w wykończeniach wnętrz. Jego obecność nadaje pomieszczeniom elegancji i harmonijnie komponuje się z nowoczesnymi aranżacjami. Równie dobrze cegła prezentuje się w aranżacjach klasycznych, w których podkreśla historię budynku lub jego dawny, pofabryczny charakter. Jeśli planujesz wykorzystać cegły do wykończenia domu, sprawdź, jak ich użyć, by stworzyć stylowe wnętrza.
- Mamy obecnie moment stabilizacji cenowej i on się będzie jeszcze przez chwilkę utrzymywał. Najprawdopodobniej te ceny jednak do końca roku będą drobnymi kroczkami, ale jednak szły do góry — mówi prezes Krajowej Izby Gospodarki Nieruchomościami, Marek Urban.
Wynajem czy własne mieszkanie? W obliczu trudnej sytuacji na rynku nieruchomości to pytanie, które stawia sobie wielu, szczególnie młodych, w Polsce. Jaka jest odpowiedź? Sprawdźmy.
Nie od dziś wiadomo, że ludzie lubią wypełniać swoje otoczenie różnymi rozwiązaniami technicznymi, które mają im ułatwić codzienne życie. Z pewnością do tego typu produktów, z których korzystamy każdego dnia, należy zaliczyć wysokiej jakości osprzęt elektrotechniczny. Możemy tutaj postawić np. na estetyczne włączniki Simon 54, w którym zachwyci nas nie tylko ich funkcjonalność, ale i dostępna w sprzedaży paleta kolorów ramek tych włączników oraz gniazdek. By nabyć tego typu osprzęt np. osprzęt elektroinstalacyjny trzeba znaleźć taki sklep, który dostarczy nam gniazdka elektryczne Simon 54 oraz inne akcesoria tego typu w dowolnej ilości, pod wskazany adres. Jeśli więc chcemy postawić na pełną funkcjonalność tego typu rozwiązań, a bogata kolorystyka oraz łatwe w montażu mechanizmy elektryczne to coś dla nas, koniecznie trzeba postawić na sprawdzoną hurtownię elektrotechniczną dostępną online.
Kupić nowe mieszkanie na rynku pierwotnym czy zainwestować w nieruchomość na rynku wtórnym? To pytanie, które zadaje sobie wielu inwestorów i przyszłych właścicieli. Odpowiedzi nie uzyskasz jednak bez przemyślenia kluczowych aspektów obu opcji. Przyjrzyjmy się im, aby zrozumieć różnice, które podpowiedzą, jak podejść do tej ważnej decyzji.
Budowa własnego domu to dla wielu spełnienie marzeń o idealnym miejscu do życia. Decyzja o finansowaniu projektu za pomocą kredytu otwiera szereg możliwości, ale również niesie ze sobą wyzwania. Proces ten wymaga nie tylko znacznych zasobów finansowych, ale także starannego planowania i przygotowania. Pomimo że perspektywa budowy domu na kredyt może wydawać się kusząca, istnieje wiele pułapek, które mogą komplikować przebieg projektu oraz wpływać na stabilność finansową. W tym artykule przyjrzymy się najczęstszym błędom i wyzwaniom, z jakimi mogą się spotkać przyszli właściciele domów, oraz przedstawimy praktyczne porady, jak ich unikać, aby proces budowy przebiegał jak najbardziej płynnie i bez niepotrzebnego stresu.
W świetle najnowszych danych Narodowego Banku Polskiego sytuacja na rynku nieruchomości w Polsce zdaje się być coraz bardziej dynamiczna, a ceny mieszkań nie ustają w wzroście, wręcz przeciwnie - w niektórych lokalizacjach tempo wzrostu cen nabiera przyspieszenia. Zaobserwowano, że wprowadzenie programu "Bezpieczny kredyt 2.0" miało znaczący wpływ na sytuację rynkową, zwiększając zdolność finansowania zakupów mieszkań i stymulując popyt.
W ostatnich miesiącach 2023 roku ceny w segmencie domów z rynku wtórnego wciąż są wysokie. Z danych zebranych przez nasz portal Nieruchomosci-online.pl wynika, że IV kwartał był stabilny w tej części rynku. Wyraźniejszy wzrost średnich cen ofertowych domów zauważono tylko w Toruniu i Białymstoku.
Ekologiczne budownictwo już dawno przestało być ekstrawagancją. Zielone certyfikaty funkcjonują w inwestycjach komercyjnych oraz biurowych, a ekologiczne trendy skutecznie rozprzestrzeniają się na sektor nieruchomości mieszkaniowych. Badania pokazują, że nabywcom mieszkań zależy na tym, deweloperzy byli bardziej eko i chcą, by wymogi te zostały usankcjonowane prawnie. Czy oznacza to rewolucję na rynku?