Już na etapie projektowania budynku należy zastanowić się nad rodzajem okien w domu oraz ich usytuowaniem. Muszą być szczelne, nie mogą przepuszczać do wnętrza budynku wody ani kurzu.
Fundamenty to podstawa domu jednorodzinnego. Od właściwie posadowionego domu
i doboru rozwiązania fundamentu zależeć będzie jego trwałość i bezpieczeństwo późniejszych domowników
Źródło: „Krakowski Rynek Nieruchomości” nr 3/2008,
03.03.2008
Mieszkańcy nowo zbudowanych mieszkań i domów ze strachem patrzą na pojawiające się zarysowania ścian i pęknięcia w miejscach łączenia płyt gipsowo-kartonowych. Wprawdzie jest to zjawisko naturalne, ale – by spać spokojnie – warto znać jego przyczynę.
Jeżeli mamy gotowy projekt domu wraz z księgą ewidencji dokumentów, uzyskaliśmy pozwolenie na budowę, zaakceptowaliśmy kosztorys inwestycji i mamy podpisaną umowę z wykonawcą lub inwestorem zastępczym, to możemy nareszcie rozpocząć budowę domu.
Po zakupie działki budowlanej kolejnym krokiem jest wybór projektu domu. Zanim wybierzemy i kupimy projekt, warto ustalić, jakie są nasze oczekiwania i realne potrzeby.
Budowa domu jest dużym przedsięwzięciem finansowym i wymaga ogromnego zaangażowania od przyszłego właściciela nieruchomości. Zapewnienie odpowiedniego zaplecza finansowego oraz zatrudnienie wykonawców i kierownika budowy to najważniejsze obowiązki inwestora.
Źródło: „Krakowski Rynek Nieruchomości” nr 20/2007,
02.10.2007
Kuchnia z wyspą pozwala na swoisty, kulinarny reality show. Usytuowanie najważniejszych sprzętów kuchennych w centralnym miejscu pozwala bowiem przygotowującemu posiłek na utrzymanie kontaktu z biesiadnikami, którzy z kolei mogą podglądać kolejne etapy gotowania.
Źródło: "Krakowski Rynek Nieruchomości" 20/2007,
28.09.2007
Decydując się dziś na budowę domu, należy zwrócić uwagę nie tylko na to, by był on ładny i funkcjonalny, ale przede wszystkim – by był energooszczędny. I właśnie o budownictwie energooszczędnym dyskutowano 20 września br. w Warszawie, podczas ogólnopolskiej konferencji DOMeko 2007.