System rynnowy ma za zadanie odprowadzić z połaci dachowych wodę deszczową lub wodę powstającą z topniejącego śniegu i lodu. Aby dobrze spełniał to zadanie, poszczególne jego elementy muszą być właściwie dobrane i poprawnie zamontowane.
W łazience spędzamy statystycznie najmniej czasu w ciągu dnia, jednak od jej funkcjonalności często zależy całodobowe poczucie komfortu domowników. To przecież nie tylko pomieszczenie, w którym dbamy o higienę i wygląd, lecz także miejsce relaksu, gdzie odzyskujemy energię po męczącym dniu.
Źródło: „Krakowski Rynek Nieruchomości" nr 9/2009 ,
29.06.2009
Schody zewnętrzne powinny być przede wszystkim wygodne i bezpieczne. Istotny jest również ich wygląd, gdyż kształt i materiały, z jakich zostały wykonane, nadadzą charakter całości. Efektowne schody wejściowe mogą nadać architekturze bardziej atrakcyjny wygląd, jak i całkowicie ją oszpecić.
Źródło: „Krakowski Rynek Nieruchomości" nr 8/2009,
01.06.2009
Trudno uwierzyć, że tynki strukturalne obecne są na europejskich rynkach już blisko sześćdziesiąt lat. Zainteresowanie nimi nie słabnie, a że stają się coraz doskonalsze, warto wiedzieć, jak je rozróżnić i na co zwrócić uwagę.
Źródło: „Krakowski Rynek Nieruchomości" nr 5/2009,
27.04.2009
Poddasze nie musi być stryszkiem lub graciarnią. Można je zamienić w atrakcyjną i w pełni funkcjonalną część domu, sympatycznie powiększając tym samym przestrzeń mieszkalną.
Źródło: „Krakowski Rynek Nieruchomości" nr 1/2009,
02.02.2009
Dzięki nowoczesnym technologiom, płytki ceramiczne można obecnie układać niemalże wszędzie. Bo nie ma podłoży trudnych, bywają tylko mniej łatwe. Należą do nich płyty OSB, lastryko, drewniana podłoga, a także stare płytki, których nie chcemy skuwać.
W ciągu ostatnich dziesięciu lat cena oleju opałowego wzrosła prawie trzykrotnie. Zgodnie z opinią ekspertów ceny za olej i gaz będą jeszcze rosły. Nie powinniśmy więc oczekiwać długoterminowych spadków kosztów energii.
Nie jeden z nas marzy o własnym domu, kilku metrach ogródka – pewnej przestrzeni dla siebie i swojej rodziny. Dlatego też często pochopnie i szybko podejmuje decyzję o kupnie mieszkania bądź budowie domu.
Większość budynków w Polsce wykonana jest z materiałów wytrzymałych, które niestety nie sprawdzają się przy niskich temperaturach powietrza i łatwo przepuszczają ciepło.
Źródło: „Krakowski Rynek Nieruchomości” nr 17/2008,
12.09.2008
Sauna coraz częściej pojawia się w prywatnych mieszkaniach. Warto wiedzieć, że przygotowanie odpowiedniego dla niej pomieszczenia nie sprawia większych problemów, a koszt jego wyposażenia, choć odczuwalny, jest nieporównanie mniejszy niż nakłady na regularne – i na pewno mniej komfortowe – korzystanie z sauny publicznej.