Jednym z istotnych elementów wnętrza domu jest łączący estetykę palącego się drewna z walorami grzewczymi kominek. Należy jednak pamiętać, że aby ogrzewanie kominkowe poprawnie działało, musi spełniać określone warunki.
Wskaźniki dotyczące przyszłości dla całej Europy są optymistyczne i ugruntowuje się przekonanie, że region ten najgorszy etap recesji ma już za sobą. Jednak oznaki stabilizacji, a tym bardziej ożywienia, są w najlepszym razie niejednoznaczne i nadal bardzo słabe w niektórych krajach regionu.
Źródło: „Krakowski Rynek Nieruchomości" nr 15/2009,
21.08.2009
Mijają już niemalże trzy lata od uznania krakowskiego Zabłocia strategicznym obszarem rozwoju Krakowa. Jest to zatem dobry moment na podsumowanie dotychczasowych efektów oddziaływania miejskich planów oraz działań inwestycyjnych przeprowadzonych na tym terenie.
Wolumen inwestycji w pierwszych trzech miesiącach 2009 r. zmniejszył się o 74% w stosunku do początkowego okresu zeszłego roku, a jego łączna wartość wyniosła zaledwie 11,4 mld euro i spadek ten dotknął wszystkie bez wyjątku kraje w regionie. Jak można było się spodziewać, pociągnęło to za sobą dalszy wzrost stóp kapitalizacji za najlepsze powierzchnie.
Program rządowy „Rodzina na swoim” został zaprojektowany, aby ułatwić rodzinom pozyskanie własnego M. Głównym założeniem programu jest stworzenie preferencyjnego systemu finansowania transakcji kupna poprzez wykorzystanie części środków z budżetu państwa.
W ostatnich dniach znów stało się głośno o krakowskim „szkieletorze” – słynnym niedokończonym wieżowcu przy rondzie Mogilskim. Wszystko za sprawą niedawnej decyzji w sprawie budynku, którą wydała Miejska Komisja Architektoniczno-Urbanistyczna.
Kino czy teatr na wyciągnięcie ręki, czynne do późna sklepy, puby i restauracje, ruch, gwar – dla jednych osób to wymarzone otoczenie, dla innych udręka.
Zgodnie z wytycznymi zawartymi w nowej Rekomendacji SII, wydanej przez Komisję Nadzoru Finansowego, od początku lipca 2009 r. można spłacać raty kredytu w tej walucie, w której został on zaciągnięty.
Uczestnicy Kongresu Budownictwa przedstawili różne propozycje, często sprzeczne, dotyczące sposobów uzdrowienia polskiego budownictwa mieszkaniowego. Jednak w jednej kwestii wszyscy byli zgodni: władze państwowe powinny tworzyć podstawy polityki mieszkaniowej dające każdej rodzinie możliwość samodzielnego mieszkania w odpowiednich warunkach.