Wiosny co prawda za oknem jeszcze nie widać, ale już dziś warto zaplanować przebieg naszej budowy. Przygotowanie i zabezpieczenie terenu budowy to bardzo istotne czynności.
Źródło: „Krakowski Rynek Nieruchomości" nr 1/2010,
01.02.2010
Uroda i trwałość kamienia warte są jego ceny. Zastosowanie go na zewnątrz jest w naturalny sposób uzasadnione. Kamień wtapia się w otoczenie, uwodzi wyglądem, a z czasem nabiera jeszcze szlachetniejszego wyglądu.
Parlament Europejski i Rada Europy osiągnęły 17 listopada porozumienie dotyczące zakresu zmian w Dyrektywie w sprawie charakterystyki energetycznej budynków (EPBD).
O cieple myślimy najczęściej, kiedy nastaje czas słoty i niepogody. Wtedy każdy z nas marzy o ciepłym domu, ciepłym wnętrzu i ciepłej herbacie. Jako że jest wiele sposobów ogrzewania, warto już na etapie projektu zastanowić się nad jego wyborem.
Człowiek codziennie styka się z ogromną liczbą przepisów, jednak nie zawsze dostarczają one precyzyjnych wskazówek, co należy czynić, a czego robić nie wolno
Wysoki poziom wód gruntowych potrafi znacznie utrudnić budowę domu. Co zrobić, by nie rezygnować z własnych czterech ścian, a powstający budynek ochronić skutecznie przed wilgocią?
W ostatnich latach pojawiło się wiele technologii budowy domów jednorodzinnych. Najczęściej budowane są domy murowane. Zwolenników zdobywają również drewniane domy szkieletowe. Gwarancją wieloletniej satysfakcji jest odpowiedź na pytanie – dlaczego właściwie chcemy zbudować dom?
Newralgicznym elementem każdego domu jest dach – narażony na deszcz i wiatr, zaleganie śniegu oraz inne czynniki atmosferyczne i środowiskowe. Odpowiednio dobrane i wykonane pokrycie pozwoli dachowi naszego domu oprzeć się tym zagrożeniom.