Rosnąca inflacja, która napędza wzrost cen – również mieszkań – nie ułatwia decyzji o zakupie nieruchomości. Wiele osób marzących o własnym „M” wstrzymuje się z tak ważnym krokiem, mając nadzieję, że niebawem sytuacja nieco się ustabilizuje, a przy tym stopy procentowe spadną. Deweloperzy nie chcą jednak czekać. W jaki sposób walczą o klienta? Na jakie korzyści mogą liczyć klienci?
Wysokie koszty kredytu hipotecznego, równie drogie mieszkania i rosnąca inflacja to argumenty, które przemawiają za wynajęciem mieszkania. Coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie, a zakup własnej nieruchomości odkłada na później. Czy wiesz, na co zwrócić uwagę, wynajmując mieszkanie? Podpowiadamy!
Pandemia koronawirusa pokazała, że posiadanie, chociażby kawałka zieleni przed domem ma naprawdę duże znaczenie. Polacy, którzy stali przed ważną decyzję życiową dotyczącą wyboru miejsca zamieszkania, zaczęli skłaniać się ku inwestowaniu w domy. Również osoby mieszkające w blokach rozważały tego typu zmianę.
Kredyt hipoteczny to obciążenie finansowe, które wiąże małżonków na długie lata. Nie bez powodu mówi się, że jest to zobowiązanie nawet trwalsze niż samo małżeństwo. A co w sytuacji, gdy para postanawia się rozwieść? Jak wówczas dokonać podziału majątku zważywszy na fakt, że nabyta nieruchomość jest współfinansowana przez bank?
Potencjalnych kredytobiorców liczących na zakup własnego M czeka trudny czas. Podwyżki stóp procentowych oraz nowe zalecenie Komisji Nadzoru Finansowego sprawiają, że o kredyt mieszkaniowy będzie coraz trudniej, a i tak różowo wcale nie jest. Jak odbije się to na społeczeństwie oraz rynku nieruchomości? Czego jeszcze można się spodziewać?
Marzysz o własnym domku na wsi? Chcesz poranną kawę pić w ciszy, w otoczeniu zieleni? Postanowiliśmy sprawdzić, gdzie i jak można kupić upragniony dom w atrakcyjnej cenie.
Planujesz sprzedać mieszkanie i chcesz uzyskać możliwie najkorzystniejszą cenę? Nie wiesz, jak się za to zabrać? Podpowiadamy, jakie sposoby na sprzedaż mieszkania są najskuteczniejsze i ile można dziś zyskać na sprzedaży nieruchomości.
Kolejne podwyżki stóp procentowych sprawiają, że właściciele złotówkowych kredytów mieszkaniowych muszą liczyć się z coraz wyższymi, comiesięcznymi ratami zobowiązania. Aby im nieco ulżyć, rząd stworzył projekt ustawy gwarantującej tzw. wakacje kredytowe. Okazuje się, że nie dla wszystkich będą one korzystnym rozwiązaniem.
Czy wiesz, czym jest wycena nieruchomości i kto ją wykonuje? Jeśli potrzebujesz oszacować jej wartość do ubezpieczenia lub zamierzasz sprzedać swoją nieruchomość, warto dowiedzieć się, jak precyzyjnie tego dokonać. W sprawie wyceny nieruchomości można zwrócić się do rzeczoznawcy majątkowego, czyli osoby, która ma uprawnienia do ustalania szacunkowej wartości nieruchomości, aczkolwiek istnieją też pewne przydatne narzędzia. Jakie? Zapraszamy do artykułu.
Nie jest wcale aż tak trudno zostać pośrednikiem nieruchomości. Rzecz w tym, aby utrzymać się w branży, a przede wszystkim stać się na tyle skutecznym, by kliencie sami chcieli współpracować z agentem. Zanim to nastąpi, trzeba się samemu napracować, by zdobyć klienta. Jak tego dokonać? Z jakich narzędzi korzystać? O te i inne szczegóły zapytaliśmy Grzegorza Pastucha – pośrednika z wieloletnim stażem w obrocie nieruchomościami oraz specjalistę ds. nieruchomości inwestycyjnych.