Rynek wtórny
Rynek pierwotny
Rynek komercyjny
Projekty domów
Rodzaj nieruchomości
Rodzaj transakcji
Powierzchnia (m2)
Cena
Pokoje
Miejscowość lub region
Dzielnice i ulice
Okolice
MÓJ KRN


szukaj po słowie:

w dziale:



   

Wszystko, co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na sufit podwieszany

Jest to szczególnie przydatne w przypadku starego budownictwa, gdzie sufity przeważnie są wyjątkowo wysokie i tak naprawdę trudno jest sensownie zagospodarować tą przestrzeń. Współcześni deweloperzy czasami wpadają na pomysł projektowania mieszkań z wysokimi sufitami. Na pewno przyda się to w sytuacji, gdy planuje się w mieszkaniu wybudować antresolę. W pozostałych przypadkach, jest to zabieg bezużyteczny. Na szczęście sufity podwieszane nie tylko rozwiązują ten problem, ale również pomagają wyciszyć wnętrza.

 

Rodzaje sufitów podwieszanych

Przede wszystkim warto, abyś pamiętał o tym, że jeżeli chcesz osiągnąć trwały efekt, to nie warto oszczędzać na materiałach. Zakup płyt gorszej jakości pozwoli Ci zmniejszyć wydatki, jednak szybko będziesz żałował takiej decyzji. Lepszym rozwiązaniem jest inwestycja w porządne produkty, tak aby cieszyć się efektem przez lata. Płyty sufitowe, profile oraz kątowniki możesz wygodnie nabyć bez potrzeby wychodzenia z domu, np. poprzez sklepy internetowe. Warty uwagi jest szeroki wybór asortymentu do montażu sufitu podwieszanego, który znajdziesz w sklepie Castorama. Zamówione w ten sposób materiały mogą być bezpośrednio dostarczone do domu lub możesz je odebrać w pobliskim punkcie stacjonarnym.

Jednym z najpopularniejszych rodzajów sufitów jest sufit podwieszany z płyt gipsowo-kartonowych. Charakteryzuje się on niską ceną oraz pozwala łatwo ukryć niedoskonałości stropu. Oczywiście, uzyskany efekt końcowy jest kwestią gustu i upodobań. Natomiast jeśli cenisz sobie eleganckie wnętrza, powinieneś wybrać sufit podwieszany z paneli drewnianych. Takie oryginalne wykończenie wymaga większych nakładów finansowych, jednak efekt końcowy zdecydowanie jest tego wart.

Alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań mogą być sufity napinane, czyli specjalnie przygotowana folia PCV, którą montuje się poprzez nagrzewanie i naciąganie. Jest to szybki proces, którego jedyną wadą jest wysoka cena.

 

Zalety sufitu podwieszanego

Zalet wynikających z zastosowania sufitów podwieszanych jest wiele. Do najpopularniejszych zalicza się przede wszystkim wcześniej wspomniana możliwość zamaskowania niedoskonałości stropu. Oprócz tego, podwieszany sufit pozwala na łatwy montaż nietypowego oświetlenia. Największą zaletą jest jednak szybkie i trwałe obniżenie mieszkań z nieproporcjonalnie wysokimi pomieszczeniami. W zależności od wybranego typu sufitu podwieszanego, możesz je wykorzystać również jako element dekoracyjny mieszkań lub domów.

 

Wady sufitu podwieszanego

Pomimo swoich zalet rozwiązanie to nie jest pozbawione wad. Największą z nich jest konieczność rozebrania sufitu podwieszanego w przypadku przeprowadzenia jakichkolwiek napraw znajdujących się w nim instalacji elektrycznych. Dodatkowo do zabudowania niektórych elementów (czego przykładem są rury gazowe) może być konieczne uzyskanie pozwolenia. Należy również dokładnie przemyśleć wybór materiałów do zastosowania w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności.

 

Ile kosztuje sufit podwieszany?

Cena sufitu zależy przede wszystkim od tego, na jakie materiały się zdecydujesz. Dodatkowo koszt zależy od tego, czy będziesz pracował sam czy też zlecisz to zadanie doświadczonym fachowcom. Tańsze płyty możesz kupić już w cenie około dwudziestu złotych za metr. Do tego musisz jeszcze liczyć się z zakupem kątowników oraz profili. Warto więc abyś poradził się doświadczonego fachowca, który nie tylko będzie mógł przygotować dokładną wycenę, ale też pomoże ci wybrać najlepsze materiały do obniżenia konkretnego pomieszczenia.

 

Autor: Artykuł sponsorowany, Castorama
Źródło: Castorama,  2018.11.27
ZAPISZ SIĘ DO BIULETYNU
W darmowym biuletynie KRN.pl co tydzień
otrzymasz najświeższe informacje.
Zobacz przykładowy biuletyn.

9 pomysłów na biel w łazience
Artykuł
9 pomysłów na biel w łazience