Używamy plików cookies i podobnych technologii, by ułatwić korzystanie z naszych portali internetowych. Brak zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczał na to zgodę.
Rynek wtórny
Rynek pierwotny
Rynek komercyjny
Projekty domów
Rodzaj nieruchomości
Rodzaj transakcji
Powierzchnia (m2)
Cena
Pokoje
Miejscowość lub region
Dzielnice i ulice
Okolice
MÓJ KRN


szukaj po słowie:

w dziale:



   

W jakich sytuacjach warto stosować cynk w sprayu?

1. Spray cynkowy (wysoka zawartość cynku)
2. Jakie zastosowanie ma cynk w sprayu
3. Cynk w sprayu — przykłady wykorzystywania 
 
Można powiedzieć, że każdy posiada produkty, które trzeba chronić przed korozją. Z tego względu warto mieć zawsze pod ręką spray, który wykazuje wręcz błyskawiczny czas schnięcia i silną odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne. W czasach zmian klimatycznych bardzo ważne jest, by spray z cynkiem był wytrzymały na każdą przekraczającą normy temperaturę. Przykładem takiego produktu jest cynk w sprayu Śnieżka.
 

Spray cynkowy (wysoka zawartość cynku)

 
Preparat zawiera aż 99% czystego cynku. Po utwardzeniu wytrzyma temperatury dochodzące nawet 600°C. Przed użyciem sprayu konieczne jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Należy usunąć rdzę, kurz i wszelkie inne rodzaje zanieczyszczeń. Nie powinno się pozostawiać powłoki, która źle trzyma się podłoża. Pozostałe powłoki trzeba zmatowić za pomocą papieru ściernego. Następnym krokiem jest odpylenie. Jeśli chodzi o najlepsze warunki do używania sprayu cynkowego, to idealnie jest malować powierzchnię w temperaturze od +15°C do +25°C. Jeśli chodzi o czas wysychania, może on być bardzo szybki lub wydłużony. To akurat zależeć może od wilgotności powietrza i temperatury. Co ważne, ochrona antykorozyjna zaczyna działać już po 24 godzinach od pomalowania powierzchni. 
 

Jakie zastosowanie ma cynk w sprayu

 
Producent zaleca stosowanie produktu do powierzchni, które są w jakikolwiek sposób narażone na korozję. Mogą to być na przykład bramy wjazdowe, ogrodzenia, drzwi w formie kraty, furtki wejściowe, elementy karoserii lub układy wydechowe. Może mieć zastosowanie w budownictwie (rynny, dachy) oraz przy wykańczaniu wnętrz (na przykład przy stylu industrialnym lub loftowym). Ogólnie rzecz ujmując, produkt tego rodzaju nadaje się do metalowych detali. 
 

Cynk w sprayu — przykłady wykorzystywania 

 
Jako przykłady zastosowania można wymienić następujące sytuacje:
 
  • Skorodowany samochód, który ma już wiele lat. Właściciel może nie chcieć już inwestować w profesjonalne lakierowanie pieniędzy, ale nadal chce korzystać z pojazdu. W tym przypadku może użyć cynku w sprayu. Rozwiązanie jest bardzo ekonomiczne i skuteczne. Sprawdza się w sytuacjach typu korozja widoczna na samochodzie po zimie, zwłaszcza jeśli auto nie było garażowane. 
  • Renowacja bram wjazdowych o różnej powierzchni. Produkt sprawdzi się w każdych warunkach. W miastach bramy mogą być dodatkowo narażone na uszkodzenia przez wandali lub przypadkowo powstałe zarysowania. 
  • Drzwi i kraty do piwnic, zwłaszcza jeśli w pomieszczeniach występuje wilgoć lub miały miejsce zalania (awarie hydrauliczne lub intensywne opady deszczu typu "oberwanie chmury").
  • Zaatakowane przez rdzę obróbki blacharskie na dachach. Zamiast kosztownej wymiany można zlecić lub samodzielnie wykonać ich renowację. Często problemem są terminy dekarzy w sezonie letnim. 
  • Prace remontowe i aranżacyjne we wnętrzach biurowych, mieszkalnych i przemysłowych. 

 

Spray z cynkiem jest produktem, który powinien być na stanie w każdym domu i w każdej firmie. Umożliwia szybkie prace konserwacyjne bez konieczności wydawania pieniędzy na kosztowne roboty.  
Autor: Materiał zewnętrzny
Źródło: KRN.pl,  2023.07.18
ZAPISZ SIĘ DO BIULETYNU
W darmowym biuletynie KRN.pl co tydzień
otrzymasz najświeższe informacje.
Zobacz przykładowy biuletyn.

Jak walczyć z pracoholizmem?
Artykuł
Jak walczyć z pracoholizmem?