Rynek wtórny
Rynek pierwotny
Rynek komercyjny
Projekty domów
Rodzaj nieruchomości
Rodzaj transakcji
Powierzchnia (m2)
Cena
Pokoje
Miejscowość lub region
Dzielnice i ulice
Okolice
MÓJ KRN


szukaj po słowie:

w dziale:



   

Stadiony w budowie w Polsce

Stadiony w budowie Polska – Wisła Płock

Budowa nowoczesnego stadionu Wisły Płock jest prowadzona przy ulicy Łukasiewicza Ignacego 34. Prace nad tym obiektem rozpoczęły się w 2020 roku, a zakończyć się mają w grudniu 2022 r. Stadion ma pomieścić 15 000 widzów, a koszt budowy szacuje się na 170 mln złotych. Planuje się także wydzielenie sektora dla VIP-ów oraz stworzenie specjalnej loży dla Super VIP-ów. W wydzielonym sektorze rodzinnym będzie mogło zasiąść 1500 osób, a w lożach biznes około 300. Stadion po przebudowie ma być zapleczem treningowym dla kadry narodowej i zespołów zagranicznych.
 
Lista stadionów w budowie w Polsce stale rośnie, chociaż poziom piłkarski w naszym kraju nadal pozostawia wiele do życzenia. Miejmy jednak nadzieję, że prowadzone inwestycje w przyszłości pozwolą na zmianę tej sytuacji, a może nawet na zorganizowanie kolejnego wielkiego turnieju piłkarskiego, który będzie można obstawiać u bukmachera Betclic. Jest to jeden z najlepszych serwisów w naszym kraju cieszący się dużym zainteresowaniem. Jeśli nie masz konta w Betclic, a chcesz uzyskać pakiet powitalny dla nowych graczy, użyj betclic kod promocyjny.

Budowa stadionu w Sosnowcu

Koncepcję na budowę stadionu w Sosnowcu przekazano już w 2015 roku, jednak długie prace projektowe sprawiły, że dopiero pod koniec 2018 roku rozpisano przetarg. Niestety początkowo oferty przewyższały oczekiwania i możliwości finansowe klubu, dlatego musiało dojść do anulowania pierwszego przetargu na halę i lodowisko, jednak ostatecznie znaleziono wykonawcę.
Na stadionie piłkarskim znajdzie się miejsce dla 11,6 tys. kibiców. W razie potrzeby obiekt będzie można rozbudować do 14 tysięcy miejsc. Koszt budowy stadionu w Sosnowcu nieopodal Górki Środulskiej to 148 mln złotych brutto (120 mln netto). W projekcie nowoczesnego obiektu znalazł się także klub biznesowy, sala z cateringiem i loże VIP. Stadion w Sosnowcu ma być gotowy pod koniec 2022 roku, a oficjalne otwarcie przewidywane jest na wiosnę 2023 roku.

Stadion Rakowa budowa

Obecnie wicemistrzowie z sezonu 2021/2022 rozgrywają swoje mecze na Miejskim Stadionie Piłkarskim RKS Raków Częstochowa, który mieści zaledwie 5000 widzów. Obiekt nie spełnia oczekiwań wiernych fanów klubu, który w ostatnich latach poczynił spore postępy. Praktycznie w każdym meczu widać komplet kibiców, ale nie oszukujmy się, gdyby stadion mógł pomieścić ponad 10 tys. osób, to z pewnością nawet wtedy nie byłoby żadnych problemów ze sprzedażą wszystkich biletów. Jest jednak na horyzoncie szansa, że budowa stadionu w Rakowie niebawem może się rozpocząć, gdyż miasto prowadzi intensywne rozmowy z klubem.
 
Jedna z propozycji zakłada budowę stadionu Rakowa na terenie upadłej przędzalni czesankowej Elanex. Fabryka zatrzymała produkcję 31 stycznia 2003 roku i od tego momentu nastąpiła szybka degradacja obiektu. Plany nowego stadionu w Częstochowie zakładają budowę trybun mogących pomieścić około 15 000 widzów. Założenia są bardzo ambitne, bo oprócz budowy nowego stadionu dla Rakowa na miarę ich osiągnięć sportowych, zakładana jest również rewitalizacja pofabrycznych budynków.

Budowa stadionu Radomiaka

Radomiak dobrze zaprezentował się jako beniaminek w sezonie 2021/2022. Aktualnie pierwsza drużyna rozgrywa swoje mecze na Stadionie Lekkoatletyczno-Piłkarskim imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego przy ulicy Narutowicza 9, który mieści zaledwie 4500 widzów. Wiemy, że uroczyste otwarcie stadionów w budowie w Polsce często ulega przesunięciu. Taka sytuacja ma miejsce właśnie z Radomiakiem.
 
Uroczyste wbicie łopaty pod budowę nowego obiektu odbyło się już pięć lat temu. Co prawda otwarto już halę widowiskowo-sportową, ale prace nad stadionem, gdzie mają grać „Zieloni”, nadal trwają. Oficjalnym terminem oddania kompleksu przy ulicy Struga 63 jest koniec 2022 roku, jednak z pewnością prace się przedłużą. Realny termin na ten moment to czerwiec 2023 roku. Oznacza to, że sezon 2022/2023 drużyna Radomiaka nadal spędzi na stadionie przy ulicy Narutowicza 9.

Stadion Odry Opole

Plany budowy nowoczesnego stadionu w Polsce w Opolu pojawiły się już podczas organizowania Euro 2012. Realnie do tematu władze klubu podeszły dopiero pięć lat później, po dobrych wynikach zespołu. Początkiem 2018 roku ogłoszono, że nowy obiekt powstanie przy ul. Północnej i rozpisano konkurs na architektoniczny projekt. Zakłada on powstanie typowo piłkarskiego stadionu, z jednopoziomowymi trybunami otaczającymi boisko, ze wszystkich stron. Na trybunach ma się znaleźć loża VIP, a całkowita pojemność areny wyniesie 11 600 widzów.
 
Początkowo zakładano, że budowa stadionu w Opolu nie przekroczy 100 mln złotych. Niestety pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany, a zakładany budżet stał się niemożliwy do zrealizowania. Dzięki decyzji Rady Miejskiej o zwiększeniu finansów, 4 października 2021 roku wyłoniono zwycięzcę przetargu, który zaoferował najniższą kwotę 208,7 mln zł. W styczniu 2022 roku ruszyły prace geodezyjne, a w marcu rozpoczęto pierwsze prace. Stadion ma zostać oddany przed końcem 2024 r.


 

 

Autor: Artykuł sponsorowany
Źródło: KRN.pl,  2022.08.09
ZAPISZ SIĘ DO BIULETYNU
W darmowym biuletynie KRN.pl co tydzień
otrzymasz najświeższe informacje.
Zobacz przykładowy biuletyn.

Polacy coraz rzadziej samodzielnie budują dom lub odsprzedają rozpoczętą inwestycję
Artykuł
Polacy coraz rzadziej samodzielnie budują dom lub odsprzedają rozpoczętą inwestycję