Kraków jest miastem, w którym miejsce dla siebie znajdują zarówno miłośnicy historycznej architektury, jak i nowoczesnego budownictwa. Dla wielu osób idealnym rozwiązaniem jest połączenie tych dwóch aspektów. Wygodne życie w otoczeniu wyjątkowego krajobrazu Małopolski, w prężnie rozwijającym się centrum kulturalnym i biznesowym to przywilej, jaki wiąże się z wyborem Krakowa na miejsce zamieszkania. Przygotowując nowe inwestycje mieszkaniowe na krakowskim rynku nieruchomości, deweloperzy muszą zatem brać pod uwagę oczekiwania współczesnego klienta, nie ingerując przy tym zbyt radykalnie w zabytkową tkankę miasta. Wkomponowanie nowego obiektu w charakterystyczną zabudowę Grodu Kraka to trudne zadanie, które dzięki odpowiedniej koncepcji architektonicznej i przemyślanej strategii inwestycyjnej ma duże szanse powodzenia. Tak jest w przypadku inwestycji Rezydencja Rycerska, wybudowanej przez firmę Avanco u zbiegu ul. Konopnickiej i Sandomierskiej.
W sąsiedztwie nowo powstałego budynku znajduje się siedziba Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, a także Centrum Kongresowe ICE Kraków – symbol nowoczesnego Krakowa. Z okien Rezydencji Rycerskiej roztacza się widok na Wawel, co podkreśla prestiżowy i wyjątkowy charakter tego projektu mieszkaniowego. Lokalizacja w centrum miasta wiąże się z wieloma korzyściami. Poza ułatwionym dostępem do szlaków komunikacyjnych, a także atrakcji turystycznych, kulturalnych i rozrywkowych, warto rozważyć różne warianty wykorzystania mieszkania – od przeznaczenia go na wynajem, przez wybór formuły aparthotelu, po adaptację na własne potrzeby i czerpanie satysfakcji ze świadomości, że wysoka wartość lokalu w centrum Krakowa to dodatkowe zabezpieczenie na przyszłość.
Obiekt powstawał z myślą o oczekiwaniach wymagających nabywców, dlatego już na etapie planowania przedsięwzięcia deweloper zagwarantował odpowiednią jakość materiałów budowlanych i wykończeniowych, zarówno w zakresie wykonania elewacji, części wspólnych oraz wnętrz poszczególnych mieszkań. Jednym z priorytetów były również walory estetyczne. Warto zaznaczyć, że budynek wyłożono jasnym trawertynem kontrastującym z grafitowym tynkiem, dominującym motywem jest również szkło wykorzystane do wykończenia parteru i najwyższego piętra. Całość pozostawia wrażenie elegancji, luksusu i uporządkowania.
Budynek składa się z 6 kondygnacji. Parter od strony ul. Konopnickiej zarezerwowano na lokale komercyjne oraz reprezentacyjne wejście. Na trzech kolejnych piętrach zrealizowano łącznie 27 funkcjonalnych i wygodnych mieszkań 1-, 2- oraz 3-pokojowych (inwestor wyposażył wszystkie lokale m.in. w indywidualny system klimatyzacji). Poniżej wysokości parteru wybudowano parking z 28 stanowiskami postojowymi i windą samochodową. W granicach najwyższej kondygnacji architekci zaprojektowali penthouse. Dla tej części budynku zrealizowano osobne założenia, m.in. dla jeszcze większego komfortu użytkowania i prywatności ograniczono liczbę apartamentów do 4, a dla dwóch z nich przewidziano powierzchnię ponad 100 mkw. Do luksusowych mieszkań przylegają przestronne tarasy – rozwiązanie, które szczególnie docenią rodziny z dziećmi czy osoby aktywne, poszukujące chwili wytchnienia od codziennych obowiązków.
Nabywcy otrzymają klucze do mieszkań w standardzie deweloperskim, pozwalającym na indywidualną aranżację wnętrz i swobodną zmianę rozkładu pomieszczeń. Ceny lokali oscylują w granicach od 9072 do 22 680 zł/mkw.
