Rynek wtórny
Rynek pierwotny
Rynek komercyjny
Projekty domów
Rodzaj nieruchomości
Rodzaj transakcji
Powierzchnia (m2)
Cena
Pokoje
Miejscowość lub region
Dzielnice i ulice
Okolice
MÓJ KRN


szukaj po słowie:

w dziale:



   

Reaktywacja Zabrza

Drogowa Trasa Średnicowa, rewitalizacja obiektów przemysłowych i tworzenie z nich unikalnych obiektów turystycznych, budowa Kwartału Sztuki, coraz mniejsze bezrobocie – po latach marazmu Zabrze ożyło i zaczyna się rozwija. Na wartości zyskuje ścisłe centrum, które zaczyna tętnić życiem i przyciągać coraz więcej mieszkańców, stąd coraz większe zainteresowanie znajdującymi się tam lokalami.

Jedno z pięciu największych miast Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, liczące niemal 200 tys. mieszkańców Zabrze ciężko przeżyło gwałtowny spadek znaczenia przemysłu ciężkiego i wydobywczego. Jednak w ostatnich latach ewidentnie coś „drgnęło” i miasto oraz jego mieszkańcy zaczęli odczuwać coraz większą poprawę sytuacji. Doskonałe połączenie z innymi miastami, wysokie kompetencje w zakresie szkolnictwa wyższego, zaplecze przemysłowe w postaci dwóch podstref Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, znacznie rozwinięte centra kultury i rekreacji czy umiejętność pozyskiwania środków z Unii Europejskiej sprawiły, że miasto zaczęło się rozwijać. Powstała DTŚ, wszystkie ważne instytucje kultury przeszły remont, a filharmonicy mają swoją siedzibę. Teraz remontowany jest budynek dawnej dyrekcji huty Donnersmarcka, który będzie miejskim ratuszem. W najbliższym jego otoczeniu powstanie Kwartał Sztuki - kawałek przemysłowej historii miasta, gdzie urzędnicy planują stworzyć najbliższych latach zabrzański rynek. - Świetnie! 20 lat na to czekałam – cieszy się Martyna, mieszkanka Zabrza.

Fot. Willa Ostoja

Odżywa całe centrum – pojawiają się nowe pomysły, ale i kończą realizacje. Np. pomiędzy ul. św. Urbana a al. Bohaterów Monte Cassino powstaje nowoczesny budynek mieszkalno-usługowy – Willa Ostoja. Siedmiokondygnacyjna inwestycja posiadać będzie 22 nowoczesne mieszkania o powierzchni od 31,5 m kw. do 106,7 m kw. Dodatkowo na parterze i pierwszym piętrze pięć lokali: użytkowe o powierzchni 206 m kw. i biurowe o powierzchni 40-290 m kw. Mieszkańcy i przedsiębiorcy będą mieli do wykorzystania podziemny parking.

- Samo centrum Zabrza, wysoko rozwinięta infrastruktura oraz bliskość szkół, urzędów, sklepów czy budynków użyteczności publicznej czyni tę inwestycję atrakcyjną zarówno dla osób, które pragną tam zamieszkać, jak i prowadzić działalność gospodarczą – ocenia Thomas Podstawski, prezes Activ Investment.

Budynek gotowy będzie do odbioru pod koniec roku. Nie jest to bynajmniej jedyna nowa inwestycja w mieście: - Ostatnio Zabrze dorobiło się np. kilku przyjaznych dla oka i duszy parków. Bardzo podoba mi się plac naprzeciw budynku sądu, z pomnikiem Pstrowskiego. Prezentuje się świetnie – ocenia Kamil, mieszkaniec Zabrza.

Źródło: ACTIV INVESTMENT Sp. z o.o.,  2011.04.13
ZAPISZ SIĘ DO BIULETYNU
W darmowym biuletynie KRN.pl co tydzień
otrzymasz najświeższe informacje.
Zobacz przykładowy biuletyn.

Dobry początek roku
Artykuł
Dobry początek roku