Rynek wtórny
Rynek pierwotny
Rynek komercyjny
Projekty domów
Rodzaj nieruchomości
Rodzaj transakcji
Powierzchnia (m2)
Cena
Pokoje
Miejscowość lub region
Dzielnice i ulice
Okolice
MÓJ KRN


szukaj po słowie:

w dziale:



   

Porządek w domu to więcej przestrzeni dla Ciebie

Niewielkie mieszkania i domy zyskują na przestronności, gdy dba się w nich o porządek. Przemyślane rozwiązania dotyczące przechowywania, pojemne szafy, a także unikanie zbędnych przedmiotów sprawia, że nawet nieduże pokoje, kuchnie i sypialnie stają się przytulne i wygodne. Jak dbać o porządek w domu, by powiększyć przestrzeń do życia?
 

  1. Garderoby i szafy z optymalnym wykorzystaniem przestrzeni
  2. Schowki pod sufitem
  3. Kuchenna zabudowa na wymiar

 
Porządek w domu jest prostszy do utrzymania, jeżeli postawi się na sprawdzone rozwiązania ułatwiające przechowywanie różnych przedmiotów. Jeśli do nich dobierze się wielofunkcyjne meble, nieduża przestrzeń zmieni się nie do poznania, a jej użytkowanie będzie bardziej komfortowe. Oto 3 sprawdzone sposoby na porządek w domu.
 

Garderoby i szafy z optymalnym wykorzystaniem przestrzeni
 

Duże garderoby na korytarzach i pojemne szafy w sypialniach umożliwiają przechowywanie ubrań, zabawek, przedmiotów osobistych, a także sprzętów takich jak odkurzacz, deska do prasowania itp. Dzięki temu mała przestrzeń jest uporządkowana, a wszelkie niezbędne rzeczy mają swoje miejsce i przestają przeszkadzać. Aby w pełni wykorzystać potencjał garderoby i szafy, powinno się postawić na akcesoria ułatwiające przechowywanie. Pudełka składane, koszyki oraz organizery do szuflad sprawiają, że każdy centymetr szafy i garderoby jest zagospodarowany. W ten sposób nawet niezbyt duża przestrzeń pomieści znacznie więcej przedmiotów niż nieuporządkowana, większa garderoba.
 
Co ważne, z pomocą koszy i składanych kartonów utrzyma się porządek w domu nie tylko w garderobie. Kosze i kartony z powodzeniem ustawi się na otwartych półkach w salonie, w pokoju młodzieżowym lub gabinecie. Dzięki nim uporządkuje się wiele drobiazgów, które wcześniej zajmowały miejsce na biurku, stole lub komodzie, powodując wrażenie nieładu.


 
Schowki pod sufitem
 

Miejsce pod sufitem w wielu domach i mieszkaniach pozostaje niezagospodarowane. Niekiedy na szafach i kuchennych półkach ustawia się różne sprzęty i pudła, jednak prezentują się one mało estetycznie. Porządek w domu utrzyma się z łatwością, tworząc schowki pod sufitem. Na korytarzach sprawdzą się nowoczesne pawlacze, a w sypialni na szafach warto postawić na nadstawki. W kuchni dobrym rozwiązaniem jest zabudowa pod sam sufit, dzięki której z mebli wiszących znikną szpecące puste słoiki, rzadko używane sprzęty agd lub różnego rodzaju pojemniki. Takie szafki pod sufitem są szczególnie polecane do aneksów kuchennych, które są przez cały czas widoczne dla gości przychodzących w odwiedziny.
 
Schowki pod sufitem warto wykorzystać zwłaszcza w wąskich przedpokojach, w których brakuje miejsca na standardowe garderoby. Dzięki takiej zabudowie w małych domach i mieszkaniach znajdzie się miejsce na czapki, szaliki, dokumenty i wiele innych przedmiotów.


 
Kuchenna zabudowa na wymiar
 

W kuchni zmieści się wszystko, co potrzebne do gotowania oraz sporo zapasów, jedynie gdy zabudowa meblowa będzie dobrze przemyślana. Dobrym wyborem do małych powierzchni jest zabudowa na wymiar, dzięki której można zagospodarować pomieszczenia o każdym kształcie i wielkości. W meblach zmieszczą się dzięki temu liczne akcesoria do gotowania, garnki, talerze i szklanki, a cała zabudowa będzie zajmowała niewiele powierzchni. Dodatkowo w zabudowie na wymiar łatwo pomieści się piekarnik, zmywarkę i lodówkę, ukrywając je za eleganckimi frontami. W ten sposób meble i sprzęty prezentują się elegancko i spójnie, a w kuchni bez trudu mieszczą się wszelkie przedmioty, których potrzeba w każdym domu bez względu na jego wielkość. 

Autor: Artykuł sponsorowany
Źródło: KRN.pl,  2020.09.22
ZAPISZ SIĘ DO BIULETYNU
W darmowym biuletynie KRN.pl co tydzień
otrzymasz najświeższe informacje.
Zobacz przykładowy biuletyn.

Jak mieszkają studenci? Raport 2020
Artykuł
Jak mieszkają studenci? Raport 2020