Rynek wtórny
Rynek pierwotny
Rynek komercyjny
Projekty domów
Rodzaj nieruchomości
Rodzaj transakcji
Powierzchnia (m2)
Cena
Pokoje
Miejscowość lub region
Dzielnice i ulice
Okolice
MÓJ KRN


szukaj po słowie:

w dziale:



   

Płytki ceglane w Twoim domu. Gdzie je wykorzystać?

1. Płytki ceglane idealne do loftów

2. Ściana z płytek ceglanych za kominkiem

3. Ściana z płytek czy z cegły rozbiórkowej?

Stara cegła świetnie prezentuje się w aranżacjach industrialnych, nowoczesnych i retro. Można wykorzystać ją również do stworzenia wnętrz klasycznych, w których cegła ozdobna zastępuje zwyczajne płytki ceramiczne i inne materiały wykończeniowe. Dzięki niej skutecznie zabezpiecza się ścianę przed zniszczeniem i zalaniem, a także nadaje się wnętrzu estetyczny wygląd. Sprawdź, gdzie dobrze sprawdza się imitacja cegły i gdzie położyć ją na ścianach w swoim domu.

Płytki ceglane idealne do loftów

Stare cegły w loftach nie zawsze nadają się do dalszego wykorzystania, gdyż ich stan dalece odbiega od ideału. Często wymagają skucia ze względu na liczne ubytki, zabrudzenia niemożliwe do usunięcia lub wysoki stopień zawilgocenia. Zamiast nich, na ścianach loftu można położyć płytki ceglane, które mają lico klasyczne i świetnie imitują prawdziwą cegłę. Takie płytki z oferty Ziegelmauer można umieścić na dowolnej, dużej ścianie, np. za jadalnianym stołem lub wypoczynkową kanapą. Równie dobrze można pokryć nimi wszystkie ściany, podkreślając historię i charakter loftu. Ceglana płytka to również odpowiedni materiał do wykończenia ściany nad blatem kuchennym. Cegła w takiej formie skutecznie zabezpiecza ją przed zalaniem przez wodę, zachlapaniem tłuszczem ze smażenia i innymi zanieczyszczeniami, które powstają podczas gotowania. Gotowe narożniki ceglane ułatwiają wykonanie dowolnej aranżacji kuchni i wykończenie ściany o każdym kształcie.

Ściana z płytek ceglanych za kominkiem

Ściana z płytek ceglanych to doskonałe uzupełnienie aranżacji salonu lub sypialni z kominkiem. Wnętrze z kominkiem jest ciepłe i przytulne, dlatego to źródło ogrzewania wciąż jest popularne. Kominek świetnie sprawdza się nie tylko w domach mieszkalnych, ale i w całorocznych domach na działkach rekreacyjnych np. w górach. Ceglane płytki cechują się wysoką odpornością na uszkodzenia, wywołane przez wysokie temperatury, dlatego nie przebarwiają się ani nie odpadają ze ściany narażonej na nagrzewanie się do wysokich temperatur. Można wykorzystać je zarówno do wykończenia ściany wokół kominka z otwartym paleniskiem, jak i nowoczesnego wkładu kominkowego lub kozy. Ceglane płytki są również odporne na uszkodzenia mechaniczne, dlatego można układać je w miejscach, w których występuje wysokie ryzyko uszkodzenia spadającymi ciężkimi przedmiotami itp.

Ściana z płytek czy z cegły rozbiórkowej?

Do wykończenia wnętrza za pomocą cegły można wybrać zarówno gotowe ceglane płytki, jak i cegłę rozbiórkową. Które z tych rozwiązań jest lepsze? Uwagę warto zwrócić przede wszystkim na gotowe płytki, które łatwo układa się na ścianie. Cegła rozbiórkowa często ma liczne pęknięcia, a jej kształt i kolor odbiegają od początkowego, dlatego trudno stworzyć z niej elegancką i trwałą aranżację. Płytki imitujące cegłę lepiej chronią ścianę przed wilgocią i nie wymagają skomplikowanej konserwacji, gdyż wystarczy regularnie przecierać je wilgotną ściereczką, by zachowały ładny wygląd przez lata.

Autor: Materiał zewnętrzny
Źródło: Materiał zewnętrzny,  2024.02.27
ZAPISZ SIĘ DO BIULETYNU
W darmowym biuletynie KRN.pl co tydzień
otrzymasz najświeższe informacje.
Zobacz przykładowy biuletyn.

Wojna w Ukrainie trwa dwa lata, ale... rynek nieruchomości kwitnie
Artykuł
Wojna w Ukrainie trwa dwa lata, ale... rynek nieruchomości kwitnie