Skawina to niewielka podkrakowska miejscowość ciesząca się dużą popularnością wśród inwestorów marzących o własnej nieruchomości położonej poza dużym miastem, a jednocześnie w niedalekiej odległości od niego. Największym atutem tej lokalizacji jest to, że zaledwie kilkanaście minut podróży samochodem dzieli ją od pętli Czerwone Maki w Krakowie, stanowiącej bardzo ważny punkt przesiadkowy dla osób podróżujących do różnych części stolicy Małopolski. Nic więc dziwnego, że Skawinę w swoich planach inwestycyjnych uwzględnia coraz więcej deweloperów realizujących projekty mieszkaniowe. Na zlokalizowanie właśnie tam swojego przedsięwzięcia zdecydowała się między innymi firma Stalowe Domy s.c., wykonawca inwestycji przy ul. Kopernika w Skawinie – kameralnego kompleksu domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej.
W skład inwestycji wchodzi 5 domów – każdy z nich liczy ok. 105 mkw. powierzchni użytkowej. W celu zapewnienia jak najwyższego komfortu życia przyszłym mieszkańcom, wykonawca zadbał o to, aby w każdej części zastosowany został wyraźny podział na strefę dzienną, którą stanowi parter, i nocną – na poddaszu. Tym samym na parterze każdego domu znalazły się: kuchnia otwarta na salon, wyjście na taras, a dodatkowo także gabinet i WC. Z kolei na poddasze składają się dwa pokoje, łazienka i pomieszczenie rekreacyjne. Nie bez znaczenia dla przyszłych mieszkańców powinien być fakt, że do każdej części kompleksu przylega ogródek i podjazd na samochody.
Z finansowego punktu widzenia, dla osób zainteresowanych zakupem domu właśnie w tej inwestycji istotne będą przede wszystkim dwa aspekty: z jednej strony to, że domy dostępne w ramach kompleksu kwalifikują się do programu dopłat „Mieszkanie dla Młodych”, dzięki czemu nabywcy, którzy na zakup nieruchomości zaciągają kredyt, mogą uzyskać kilkadziesiąt tysięcy złotych dopłaty na pokrycie wkładu własnego. Z drugiej istotna jest technologia, na którą zdecydował się inwestor (konstrukcja szkieletowa stalowa z wypełnieniem pianką poliuretanową, ogrzewanie wnętrz za pomocą kotła gazowego kondensacyjnego), która w bezpośredni sposób wpłynie na obniżenie kosztów eksploatacji budynku w przyszłości.