Rynek wtórny
Rynek pierwotny
Rynek komercyjny
Projekty domów
Rodzaj nieruchomości
Rodzaj transakcji
Powierzchnia (m2)
Cena
Pokoje
Miejscowość lub region
Dzielnice i ulice
Okolice
MÓJ KRN


szukaj po słowie:

w dziale:



   

Najważniejsze elementy kominka – czy znasz je wszystkie?

Aby były funkcjonalne, a ich praca efektywna powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów. Poniżej omawiamy kilka najważniejszych części kominka. Co warto o nich wiedzieć? Sprawdź, zanim zamontujesz swój u siebie w domu! A może przyszedł już czas na wymianę tego dotychczasowego?

 

Wkłady kominkowe a ich specyfikacja

Można powiedzieć, że jest to najważniejszy element każdego kominka. Wyróżniamy wkłady kominkowe: powietrzne, gazowe oraz z płaszczem wodnym. Mogą być wykonane z wysokogatunkowej stali, ceramiki, a także żeliwa. Wyposażone mogą być w system Dystrybucji Gorącego Powietrza lub płaszcz wodny. W efekcie dochodzi do rozprowadzenia powietrza po wszystkich pomieszczeniach niemal całego budynku. Bardzo dużym ułatwieniem jest ruchomy ruszt, podobnie jak system czystej szyby, z której usuwa się sadza. Taki kominek niejedno ma imię. Do wyboru są różne przeszklenia: tunelowe, boczne, proste, narożne. Klient może oprócz tego zdecydować, w jaki sposób mają się otwierać drzwi takiego kominka – do góry, w lewo, w prawo. 

 

Obudowa kominka – jego wizytówka

Oprócz tego bardzo duże znaczenie ma obudowa kominka. Wykonane są z różnych materiałów, np. ze stali. Mają wiele różnych kształtów i utrzymane są zarówno w stylistyce klasycznej, tradycyjnej, jak i tej bardzo nowoczesnej. Są znakomitym dopełnieniem pomieszczeń domowych, jak i tych o charakterze komercyjnym – sali weselnej, hotelu itd. Pięknie wykonany kominek, stanie się centrum dobrze urządzonego pomieszczenia. Sprawi, że we wnętrzu zapanuje miła i przytulna atmosfera. 

 

Szyba kominkowa – tutaj liczy się jakość!

Aktualnie szyby kominkowe to już nie tylko zwykłe szkło. Obecnie wykonywane są w taki sposób, aby były nie tylko trwałe, ale też wspierały pracę kominka. Powodowały, że jego praca będzie jeszcze bardziej efektywna. Mogą bowiem posiadać powłokę pyrolityczną, taką, która będzie odbijała ciepło i zatrzymywała je we wkładzie kominkowym. Dodatkowy plus jest taki, że wysoka temperatura ogranicza powstawania sadzy na szybie.

 

 

Autor: Artykuł sponsorowany, kratki.com
Źródło: Kratki,  2019.05.07
ZAPISZ SIĘ DO BIULETYNU
W darmowym biuletynie KRN.pl co tydzień
otrzymasz najświeższe informacje.
Zobacz przykładowy biuletyn.

Zapisy umowne, które szkodzą nabywcom mieszkań, cz. II
Artykuł
Zapisy umowne, które szkodzą nabywcom mieszkań, cz. II