Rynek wtórny
Rynek pierwotny
Rynek komercyjny
Projekty domów
Rodzaj nieruchomości
Rodzaj transakcji
Powierzchnia (m2)
Cena
Pokoje
Miejscowość lub region
Dzielnice i ulice
Okolice
MÓJ KRN


szukaj po słowie:

w dziale:



   

Murale coraz częściej także na nowych budynkach mieszkalnych

Murale stały się w Polsce głównym środkiem wyrazu sztuki ulicznej. Ścienne malowidła ozdabiają już nie tylko kamienice i inne stare budynki, lecz także nowe. Nierzadko są to dzieła dużego formatu – pokrywające całe ściany. Niedawno takie murale ozdobiły dwa nowe budynki, oddane do użytkowania w 2020 roku, na Pradze-Północ w Warszawie: Atelier Praga 2 oraz Stalowa 39.

Sztuka uliczna odmienia budynki i czyni je unikatowymi. Dzięki niej zmienia się oblicze całych miast. Mural wprowadza kolor, optymizm, wspomnienia. Budzi emocje. Jest pretekstem do dyskusji. Mieszkańcy bardzo doceniają, gdy deweloper daje im coś niestandardowego, szczególnie gdy jest to element nawiązujący do historii miejsca, w którym kupili mieszkanie – mówi Cezary Grabowski, dyrektor marketingu i sprzedaży w firmie deweloperskiej Bouygues Immobilier Polska, która jest inwestorem obu projektów.

 

Murale inspirowane historią

Mural na Atelier Praga 2 przedstawia ulicznego grajka z akordeonem. To bardzo charakterystyczny obraz, ponieważ muzyk jest ukazany w pozycji do góry nogami. Treść nawiązuje do tradycji warszawskiej Pragi, której uliczni muzykanci byli nieodłączną częścią. Autorem malowidła jest Mateusz Kołka, znany i doceniony polski ilustrator.

Mural na Atelier Praga 2, fot. Maciej Lulko PR Expert

 

Do historii odwołuje się także mural na Stalowej 39 autorstwa Daniela „Chazme” Kalińskiego. Wymiary tego obrazu ściennego to 20 m wysokości i 13 m szerokości. Malowidło jest geometrycznym przedstawieniem dawnego, kultowego targowiska, zwanego przez mieszkańców Bazarem Pachulskiego i Domańskiego.

Wyrazista i barwna Praga to idealne miejsce dla współczesnej sztuki ulicznej, która jest odważna w formie i nie boi się eksperymentować ze stylem. Niewykluczone, że murale będą pojawiać się także na naszych budynkach w innych częściach Warszawy i w innych miastach Polski. Sztuka to nowy trend w budownictwie, z którego chcemy czerpać i który chcemy rozwijać – podkreśla Cezary Grabowski.

 

Mural na Stalowej 39 autorstwa Daniela „Chazme” Kalińskiego

 

Wyspiański przy Wyspiańskiego

Deweloper Bouygues Immobilier Polska wprowadza sztukę do budynków także na inne sposoby. W holu budynku Wyspiańskiego 11 we Wrocławiu wisi certyfikowana reprodukcja „Barek na Sekwanie”, namalowanych w oryginale przez Stanisława Wyspiańskiego. Wybór dzieła nie jest przypadkowy. Budynek stoi przy ulicy Wyspiańskiego, a deweloper ma korzenie francuskie.

Chcieliśmy nawiązać do Paryża oraz wprowadzić element, który nada budynkowi indywidualny charakter. Wybór dzieła patrona ulicy, przy której stoi budynek był oczywisty – wspomina Cezary Grabowski.

Certyfikowana reprodukcja „Barek na Sekwanie” w holu budynku Wyspiańskiego 11 we Wrocławiu

Innym sposobem jest wprowadzenie graficznego motywu designerskiego liścia dębu do projektu osiedla Perspective – Wille Miejskie, powstającego na wrocławskich Kowalach. Motyw pojawi się na korytarzach, balustradach balkonów i w kilku innych miejscach. Z kolej w ukończonym niedawno budynku Centreville wyróżnia się designerskie logo w kształcie serca, jako symbol lokalizacji budynku w centrum miasta. Poza tym w Centreville jedną z wewnętrznych ścian zdobi grafika dużej mapy przedwojennego Wrocławia.

Dziś sztuka, w różnorodnych formach, coraz bardziej współtworzy nasze osiedla. A wszystko zaczęło się w roku 2004 od Rezydencji Renoir, która jest naszą pierwszą inwestycją mieszkaniową zrealizowaną w Polsce. W tym przypadku do sztuki odnieśliśmy się w oczywiście nazwą, której część to nazwisko słynnego francuskiego malarza – wyjaśnia Cezary Grabowski.

Deweloper Bouygues Immobilier w tym roku obchodzi 20-lecie działalności w Polsce. Przez ten czas ukończył 51 inwestycji mieszkaniowych w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu, a także oddał do użytku ponad 7200 mieszkań.

 

Więcej informacji: http://www.bi-polska.pl/


Bouygues Immobilier Polska

Bouygues Immobilier jest wiodącą firmą deweloperską o zasięgu międzynarodowym, z 64-letnim doświadczeniem w budownictwie. Polski oddział działa od 2001 roku, ciesząc się zaufaniem Klientów w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. Bouygues Immobilier Polska wybudował do tej pory 51 projektów mieszkaniowych oraz oddał do użytku ponad 7200 mieszkań, a 4 inwestycje firmy (Accent Eco, Accent Vert, Camelia oraz La Melodie) wyróżnione zostały prestiżowym certyfikatem HQE International, premiującym budownictwo wysokiej jakości przyjazne środowisku, zaś certyfikatem BREEAM wyróżniona została inwestycja Miasteczko Orange. Projekt Camelia, jako pierwszy w Polsce, uzyskał BiodiverCity® – międzynarodowy certyfikat wyróżniający rozwiązania wspierające różnorodność biologiczną w nowopowstałych budynkach oraz ich otoczeniu. Najwyższa jakość obsługi Klienta to nasz standard. Wiemy, że wybór i zakup mieszkania to bardzo ważna i odpowiedzialna decyzja, dlatego podstawą naszej pracy jest myśl o potrzebach i satysfakcji naszych Klientów.
 


 

Autor: Piotr Kowalski
Źródło: KRN.pl,  2021.03.09
ZAPISZ SIĘ DO BIULETYNU
W darmowym biuletynie KRN.pl co tydzień
otrzymasz najświeższe informacje.
Zobacz przykładowy biuletyn.

Kobiety na rynku nieruchomości radzą sobie świetnie
Artykuł
Kobiety na rynku nieruchomości radzą sobie świetnie