Rynek wtórny
Rynek pierwotny
Rynek komercyjny
Projekty domów
Rodzaj nieruchomości
Rodzaj transakcji
Powierzchnia (m2)
Cena
Pokoje
Miejscowość lub region
Dzielnice i ulice
Okolice
MÓJ KRN


szukaj po słowie:

w dziale:



   

Minimalizm i harmonia w zgodzie z naturą

Podobnie jak trendy na światowych wybiegach, modyfikowane są nieustannie modowe inspiracje w projektowaniu wnętrz. Warto podkreślić jednak, że mebli nie zmieniamy z taką częstotliwością, z jaką zmieniamy ubrania, dlatego warto urządzić mieszkanie w taki sposób, by było modne nie tylko w tym sezonie, ale przez kolejne lata.

Kierując się trendami w sezonie letnim, aranżacja czterech ścian będzie prostym zadaniem, idącym w zgodzie z popularnymi wzorami i stylami – podpowiedzi projektantów wnętrz.

W tym roku aranżacja wnętrz nawiązuje do egzystencji w harmonii z przyrodą. Stresująca praca i życie w ciągłym biegu powodują, że tęsknimy za odpoczynkiem na łonie natury. Architekci i projektanci wnętrz proponują, aby inspiracją przy urządzaniu pomieszczeń była właśnie natura i wszystko co z nią związane. Dzięki takiej koncepcji łatwiej będzie nam się zrelaksować i odprężyć.

Funkcjonalność i minimalizm

Modnie w tym sezonie znaczy także lekko i przestrzennie. Olbrzymie kredensy, wysokie komody i długie meblościanki ustępują miejsca prostym, praktycznym meblom. Równowaga i harmonia powinny iść w parze z minimalizmem. Aranżując wnętrza należy pamiętać, aby meble nie obciążały pomieszczeń (szczególnie na niewielkiej przestrzeni). Dostęp do naturalnego światła powinien być dla nas kluczowy. Prostota mebli nadaje pomieszczeniom funkcjonalny charakter, a funkcjonalność to trend, którym zdecydowanie warto się kierować.

Jeżeli chcemy urządzić mieszkanie w zgodzie z obecnie panującymi trendami, proponujemy proste formy i elegancki minimalizm. Przede wszystkim meble nie powinny przytłaczać pokoju i ograniczać dostępu naturalnego światła. Najlepiej w takim wypadku sprawdzają się szafy wnękowe, które nie zastawiają przestrzeni, tylko idealnie wkomponowują się w nowoczesną przestrzeń salonu, sypialni czy nawet pokoju dziecięcego – podkreśla Monika Szczęsny projektantka z firmy Komandor.

Taka minimalistyczna kreacja pokoju w szczególności sypialni czy garderoby jest idealna dla miłośników ładu i porządku. Zazwyczaj rozwiązania w postaci ergonomicznej, prostej zabudowy nie rozpraszają niczym naszej uwagi i gwarantują efektywną pracę (zwłaszcza w biurze czy gabinecie). Wnętrza zaprojektowane w tym stylu do minimum ograniczają zbędne dodatki i niepotrzebne dekoracje, a główne miejsce zajmują tylko najważniejsze meble.

Trendy zaczerpnięte z natury

W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się meble inspirowane naturą, które doskonale dopasowują się zarówno do ciepłych, klasycznych wnętrz, jak i bardziej nowoczesnych aranżacji, łagodząc ich surowy charakter. Dekory drewnopodobne w odcieniach klonu, sosny czy dębu wyglądają jak prawdziwe drewno dzięki chropowatej strukturze, naśladownictwu naturalnych pęknięć, sęków i usłojenia – podkreśla projektantka Monika Szczęsny z firmy Komandor. W projektach nowoczesnych wnętrz coraz częściej przewijają się tworzywa wyglądające jak dzieło natury. Umiarkowany styl i inspirowane prostą geometrią meble, idealnie współgrają z naturalnym drewnem. Drewniane i drewnopodobne wstawki ocieplają nowoczesność wnętrza i sprawiają, że czujemy się w naszym domu bezpiecznie. Odmianą drewna proponowaną przez projektantów, która w najbliższym czasie powinna dominować w naszych wnętrzach, jest dąb. W naszych projektach rekomendujemy różne rodzaje dębu, są to klasyczne odcienie jak i regenerowane z niedoskonałościami, sprawiające wrażenie lekko poniszczonego i popękanego oraz kolory bardziej naturalne, imitujące nieobrobione drewno z wyraźnie widocznymi słojami – dodaje Katarzyna Drabik projektantka firmy Komandor. Sama regeneracja jest natomiast przyjazna dla środowiska, uważana za pewnego rodzaju recykling świetnie wpisuje się w realia panującego ekotrendu.

Kolory w dobrym nastroju

Ocieplaniu minimalistycznego wnętrza służą kolory, które organizują i kształtują przestrzeń, a także mają ogromny wpływ na nasz nastrój. Brązy, beże i ciepłe odcienie szarości to barwy uspokajające. Dzięki nim wnętrze nabiera przytulnego charakteru. Wraca również moda na pastele. Radosne i ciepłe, optymistyczne kolory, kontrastujące dodatki idealnie przełamią zarówno biel jak i jasną, lekko przygaszoną kolorystykę. Jasne kolory powinny królować nie tylko na ścianach, ale także na meblach. Popularne w krajach skandynawskich białe meble to symbol nowoczesności, stylu i praktyczności. Podobnie, jak do małej czarnej skompletujemy dodatki w każdym stylu i kolorze, tak samo dodatki do białych mebli nie powinny sprawić najmniejszego problemu – zaznacza projektantka Katarzyna Drabik. Aby stylizacja była wiarygodna a pożądany efekt satysfakcjonujący, czasami wystarczą charakterystyczne wyraźnie elementy. Ich gama jest dosyć szeroka.

Źródło: dotPR,  2013.06.14
ZAPISZ SIĘ DO BIULETYNU
W darmowym biuletynie KRN.pl co tydzień
otrzymasz najświeższe informacje.
Zobacz przykładowy biuletyn.

Kamienice Wandy – perła na mapie Krakowa
Artykuł
Kamienice Wandy – perła na mapie Krakowa