Rynek wtórny
Rynek pierwotny
Rynek komercyjny
Projekty domów
Rodzaj nieruchomości
Rodzaj transakcji
Powierzchnia (m2)
Cena
Pokoje
Miejscowość lub region
Dzielnice i ulice
Okolice
MÓJ KRN


szukaj po słowie:

w dziale:



   

Kredyt konsolidacyjny - świetny sposób na połączenie kilku kredytów

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny to kredyt celowy, który jest przeznaczony na spłatę dotychczasowych zobowiązań. Przy czym to kredytobiorca wybiera, które zobowiązania chce zamienić w jedno. Nie istnieje taki wymóg, aby konsolidacji miały podlegać wszystkie kredyty czy pożyczki przez niego zaciągnięte. Łączyć można raty kredytów gotówkowych, samochodowych, kredytów ratalnych, mieszkaniowych, czy debety w rachunkach, a nawet spłacić zadłużenie kart kredytowych. Warto zaznaczyć, że coraz częściej kredyt konsolidacyjny pozwala również na uwzględnienie nie tylko produktów bankowych, ale również pożyczek udzielanych przez prywatne firmy. Konsolidacja kredytów i pożyczek to świetny sposób na wyjście z zadłużenia. 
 

Plusy i minusy kredytów konsolidacyjnych

Jeśli bierzemy pod uwagę konsolidację naszych kredytów, warto zapoznać się z ich plusami i minusami. To największych zalet należą: 
 
  • wydłużenie okresu spłaty zobowiązania,
  • niższa miesięczna rata,
  • ujednolicone oprocentowanie,
  • możliwość negocjacji z bankiem lepszych warunków umowy.
Warto również przyjrzeć się wadami takiego rozwiązania, a są nimi:
 
  • jeśli nasze zobowiązania to duże sumy, konsolidacja bez hipoteki będzie oznaczać jeszcze wyższe comiesięczne spłaty,
  • wraz z wydłużeniem okresu kredytowania, zwiększa się czas spłaty.

 

Rodzaje kredytów konsolidacyjnych

Na rynku istnieją dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych – kredyt konsolidacyjny gotówkowy i kredyt konsolidacyjny hipoteczny. Pierwszy z nich udzielany jest na spłatę dotychczasowych zadłużeń. Jest to rozwiązanie droższe, ale łatwiejsze do uzyskania. Kredyt konsolidacyjny hipoteczny wymaga zabezpieczenia w postaci nieruchomości, która należy do kredytobiorcy lub osoby za nią poręczającej. Udzielany jest nawet do 30 lat, a jego maksymalną kwotę ogranicza wartość zabezpieczenia hipotecznego. 
 

Jak uzyskać kredyt konsolidacyjny?

Jeśli jesteś zainteresowany kredytem konsolidacyjnym, to powinieneś złożyć wniosek w placówce banku oraz dołączyć do niego dokumenty, które będą wymagane do uzyskania konsolidacji. Jednak nie jest konieczna wizyta w banku, ponieważ można to równie dobrze zrobić przez internet. Po złożeniu odpowiedniego wniosku wystarczy czekać na decyzję. Jeśli decyzja kredytowa będzie pozytywna, to skontaktuje się z Tobą pracownik banku i przedstawi szczegóły umowy. Jednak warto sprawdzić ranking kredytów konsolidacyjnych, zanim podejmiemy ostateczną decyzję. Oferty banków mogą diametralnie się różnić i tylko od Ciebie zależy, która będzie dla Ciebie najkorzystniejsza. 
 

Kredyty konsolidacyjne – na co uważać?

Zanim zdecydujesz się na kredyt konsolidacyjny i wybór konkretnego banku, koniecznie zwróć uwagę na kilka ważnych aspektów. Sprawdź, jaka jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania kredytu i wysokość prowizji, którą bank pobiera za udzielenie finansowania. Warto również zainteresować się, jaka będzie wysokość comiesięcznej raty kredytu. 


 

 

Autor: Artykuł sponsorowany
Źródło: KRN.pl,  2022.12.14
ZAPISZ SIĘ DO BIULETYNU
W darmowym biuletynie KRN.pl co tydzień
otrzymasz najświeższe informacje.
Zobacz przykładowy biuletyn.

Udekoruj dom na święta. Oto jak go przystroić
Artykuł
Udekoruj dom na święta. Oto jak go przystroić