Rynek wtórny
Rynek pierwotny
Rynek komercyjny
Projekty domów
Rodzaj nieruchomości
Rodzaj transakcji
Powierzchnia (m2)
Cena
Pokoje
Miejscowość lub region
Dzielnice i ulice
Okolice
MÓJ KRN


szukaj po słowie:

w dziale:



   

Jak dobrać płytki do stylu łazienki? 9 sprawdzonych wyborów

Nie tylko biel – kilka słów o małych łazienkach

 
Na początku trzeba zaznaczyć jedną rzecz – dopasowanie koloru, rozmiaru i stylu płytek do aranżacji wnętrza to nie luksus, na który mogą sobie pozwolić jedynie posiadacze przestronnych łazienek. Istnieje wiele rozwiązań, które świetnie sprawdzą się jako alternatywa dla popularnych, białych kafli.
 
Oczywiście, najlepszym wyborem do małej łazienki będą jasne kolory. Zamiast bieli możesz jednak postawić na delikatne szarości, pudrowy róż czy płytki imitujące kamień – zwłaszcza szlachetny marmur lub łupek. Doskonale sprawdzą się kafle w większym rozmiarze, również tzw. bezfugowe, tworzące iluzję dużej, gładkiej powierzchni.
 
 
 

Styl glamour, retro i loft

 
To nie pomyłka! Wymienione style łączy zaskakująco wiele elementów. Jest to doskonale widoczne, gdy poszukujesz pasujących do nich płytek. W każdej z tych aranżacji sprawdzą się takie kolory jak biel, szarości czy bardzo modna czerń. Doskonałym wyborem będą imitacje naturalnego kamienia, zwłaszcza marmuru i granitu.
 
Istotnym szczegółem łączącym styl loft i glamour jest obecność metalowych dodatków. Mogą mieć one kolor mosiądzu, miedzi lub srebra, a także satynowe bądź błyszczące wykończenie. W każdym wydaniu dobrze wyglądają zarówno na tle gresu oraz betonu architektonicznego, jak i gładkich płytek o matowej powierzchni.
 
 
 

Łazienka skandynawska

 
W skandynawskich wnętrzach królują stonowane, najczęściej jasne barwy. W łazience urządzonej w tym stylu sprawdzą się przede wszystkim płytki wielkoformatowe. Idealnym kolorem będzie biel (a zwłaszcza jej złamane warianty, wpadające w odcienie kremowe lub popielate), beż oraz cała gama szarości – od najjaśniejszych po całkiem ciemne. Te ostatnie sprawdzą się szczególnie na podłodze. Antracyt czy grafit doskonale kontrastują z jasnymi ścianami, dodając całej aranżacji charakteru.
 
Łazienka w stylu scandi to wnętrze, w którym idealnie sprawdzą się również płytki drewnopodobne. Stanowią sprawdzony wybór na podłogę, ale mogą doskonale prezentować się także na ścianach oraz zabudowie wanny czy kabiny prysznicowej. Ich zaletą są także bardzo szerokie możliwości aranżacyjne. Wszystko dzięki różnorodności dostępnych odcieni oraz kształtów – od klasycznych kafli, przez podłużne, przypominające deski, po modele naśladujące klepki parkietów. To najprostszy sposób na realizację marzenia o łazience w drewnie, pełnej elementów inspirowanych naturą.
 
 

Łazienka minimalistyczna

 
We wnętrzach w stylu minimalistycznym zawsze sprawdzą się monochromatyczne, gładkie płytki w jasnych kolorach. Można jednak podejść do takiej aranżacji w zupełnie inny sposób, uzyskując niezwykle ciekawy efekt.
 
Na minimalistyczny wystrój składają się meble oraz sprzęty o prostych formach, pozbawione zbędnych ozdób. Ograniczona jest również ich ilość. Doskonałym tłem będą dla nich mozaiki wykonane z drobnych elementów oraz płytki strukturalne, które mimo subtelnej kolorystyki prezentują się bardzo efektownie. W połączeniu z modnymi, designerskimi sprzętami wyglądają bardzo elegancko, tworząc harmonijną, nowoczesną całość.
 
Starannie dobrane płytki ceramiczne należą do elementów, które mają kluczowe znaczenie przy tworzeniu aranżacji łazienki. Mogą być neutralnym tłem dla różnych sprzętów i mebli; mogą też jasno określać styl i charakter wnętrza. Ogromny wybór kształtów, kolorów i rozmiarów płytek sprawia, że możesz bez trudu zrealizować każdą, nawet najśmielszą wizję idealnej łazienki. Pamiętaj jednak, że często to właśnie sprawdzone i ponadczasowe rozwiązania stanowią najlepszy wybór, zapewniając wnętrzu doskonały wygląd na wiele lat. 
 

 

Źródło: KRN.pl,  2023.02.21
ZAPISZ SIĘ DO BIULETYNU
W darmowym biuletynie KRN.pl co tydzień
otrzymasz najświeższe informacje.
Zobacz przykładowy biuletyn.

Wybudowałeś dom? Teraz pomyśl o jego ubezpieczeniu
Artykuł
Wybudowałeś dom? Teraz pomyśl o jego ubezpieczeniu