Rynek wtórny
Rynek pierwotny
Rynek komercyjny
Projekty domów
Rodzaj nieruchomości
Rodzaj transakcji
Powierzchnia (m2)
Cena
Pokoje
Miejscowość lub region
Dzielnice i ulice
Okolice
MÓJ KRN


szukaj po słowie:

w dziale:



   

Czym charakteryzują się nowoczesne materiały termoizolacyjne?

Nowoczesny materiał termoizolacyjny powinien być lekki, a jednocześnie wydajnie chronić przed ucieczką ciepła. Zaawansowane technologicznie izolacje powinny być również odporne na działanie niekorzystnych warunków eksploatacyjnych oraz wysoce wytrzymałe. Wszystkie te wymagania spełniają płyty termoizolacyjne Thermano oferowane przez Balex Metal!

Jaką funkcję pełni materiał termoizolacyjny?

Materiał termoizolacyjny, jak sama nazwa wskazuje, powinien chronić wnętrze budynku przed stratami ciepła. Izolacje cieplne wchodzą w skład warstw izolacyjno-wykończeniowych przegród zewnętrznych oraz odgradzających pomieszczenia, w których panuje temperatura użytkowa, od chłodniejszych stref w budynku. Materiał ociepleniowy wchodzi w skład obciążeń stałych oddziałujących na elementy konstrukcyjne. Im mniejszy ciężar izolacji, tym mniejsza wartość sił wywieranych na elementy nośne. W przypadku materiału ociepleniowego duże znaczenie w kwestii obciążeń ma także odporność izolacji na nasiąkanie wodą. Należy pamiętać, że materiał, którego struktura wewnętrzna jest wypełniona cząstkami wody, generuje znacznie większe obciążenia na elementy konstrukcyjne, a przy tym wykazuje się pogorszonymi parametrami izolacyjności termicznej.

Planując wybór materiału termoizolacyjnego, warto wziąć pod uwagę nowoczesne technologie, przede wszystkim zaawansowane płyty izolacyjne o bardzo szerokich możliwościach aplikacyjnych.

Czym charakteryzuje się termoizolacja Thermano?

Płyty termoizolacyjne Thermano to wręcz rewolucyjne rozwiązanie w dziedzinie materiałów ociepleniowych. Elementy tego typu mogą służyć między innymi do izolowania dachów skośnych, płaskich, zielonych, ale także ścian i podłóg. Płyty Thermano są odporne na działanie niekorzystnych warunków eksploatacyjnych, w tym na powstanie pleśni i grzybów. Elementy płytowe są wytwarzane na bazie poliuretanu zamkniętokomórkowego, co sprawia, że charakteryzują się najlepszymi parametrami izolacyjności termicznej spośród dostępnych na rynku materiałów. Już kilkucentymetrowa warstwa płyty wykazuje się nadzwyczajną ochroną cieplną. Zamkniętokomórkowa budowa elementów sprawia natomiast, że izolacja jest niepodatna na nasiąkanie wodą. Stosując ten rodzaj ocieplenia, nie trzeba się więc martwić o nadmierne obciążenie elementów konstrukcyjnych. Znaczna wytrzymałość na ściskanie płyt termoizolacyjnych sprawia z kolei, że zaizolowane nimi przegrody nie ulegają odkształceniom na skutek oddziaływania zewnętrznych obciążeń o charakterze użytkowym.

Autor: Artykuł partnera
Źródło: KRN.pl,  2022.03.30
ZAPISZ SIĘ DO BIULETYNU
W darmowym biuletynie KRN.pl co tydzień
otrzymasz najświeższe informacje.
Zobacz przykładowy biuletyn.

Wanna czy prysznic – co lepsze?
Artykuł
Wanna czy prysznic – co lepsze?