Rynek wtórny
Rynek pierwotny
Rynek komercyjny
Projekty domów
Rodzaj nieruchomości
Rodzaj transakcji
Powierzchnia (m2)
Cena
Pokoje
Miejscowość lub region
Dzielnice i ulice
Okolice
MÓJ KRN


szukaj po słowie:

w dziale:



   

Biokominki – rozwiązanie zamiast tradycyjnego kominka

Wynika to z wielu przyczyn. Dla jednych będzie to ograniczenie wynikające z niedostatecznej przestrzeni, braku odpowiedniej instalacji czy nawet przepisów zabraniających korzystania z urządzeń emitujących zanieczyszczenia powietrza, a dla innych brak chęci angażowania się w prace montażowe. Rozwiązaniem problemu może być alternatywa tradycyjnych kominków, czyli tzw. biokominki. Wszystkie argumenty, jakie dotychczas odwodziły nas od posiadania tego nastrojowego elementu wystroju wnętrz, wypierają liczne zalety biokominków.

 

 

Biokominek Vauni Globe biały, fot. www.sol-techbiokominki.pl 

 

Biokominek – alternatywa dla każdego

Tradycyjne kominki już wkrótce mogą odejść do lamusa. Statystyki pokazują, że z roku na rok decydujemy się na coraz mniejsze mieszkania, a naciski ze strony ekologów sprawiają, że wprowadzane są przepisy zabraniające stosowania używanych dotąd paliw. Aby odpowiedzieć na oczekiwania klientów i jednocześnie spełniać przyjęte normy, producenci wprowadzili na rynek biokominki. Ich przewaga nad standardowymi urządzeniami polega przede wszystkim na nowoczesności – dzięki swojej różnorodności wpasują się w każde wnętrze, nawet to najmniejsze. Do ich użytkowania wykorzystywane jest biopaliwo. Oparte na bazie alkoholu etylowego podczas spalania nie uwalnia żadnych substancji poza parą wodną oraz dwutlenkiem węgla, co oznacza, że cały proces odbywa się bez emisji dymu. Kolejnym atutem substancji palnej tego typu jest to, że nie wydziela ona dymu. Te wszystkie czynniki sprawiają, że kominki w swojej nazwie zyskały przedrostek bio-, akcentujący ich proekologiczne właściwości. Osoby, które nie przepadają za problematycznym popiołem, z jakim trzeba się zmagać przy paleniu drewnem, zadowoli również fakt, że w przypadku biokominków niechciany proszek nie powstaje. Bezdymne i bezwonne biopaliwo jest nie tylko przyjazne dla środowiska, ale także dla użytkowników biokominków, gdyż spalając się nie generuje żadnych uciążliwości, z jakimi mamy do czynienia korzystając z tradycyjnych kominków. Co więcej, na rynku istnieją modele posiadające wraz z palnikiem nawilżacz powietrza. Choć paleniu w biokominkach nie towarzyszą szkodliwe substancje, a jego użytkowanie jest nie tylko łatwe, ale przede wszystkim bezpieczne, należy pamiętać, że pomieszczenie wymaga regularnego wietrzenia.

[nowa_strona]

Biokominek – mobilne ciepło 

Osoby, które dotychczas rezygnowały z wymarzonego kominka z powodu braku miejsca, dzięki biokominkom mogą urozmaicić swoje wnętrza. Z racji tego, że do palenia w biokominku wykorzystywane jest biopaliwo, nieemitujące dymu, urządzenie nie wymaga dostępu do przewodów kominowych czy instalacji elektrycznej. Jedyny warunek, jaki musi spełniać mieszkanie, by możliwe była instalacja biokominka, to odpowiednia wentylacja. Dla użytkownika oznacza to bowiem, że biokominek można ulokować nie tylko w dowolnym pomieszczeniu, ale także miejscu. Bogata oferta biokominków pozwala na wybór modelu dopasowanego zarówno do stylu, w jakim urządzone jest mieszkanie, jak i lokalizacji, w której ma się on znaleźć.

 

Biokominek Empire 2, fot. www.sol-techbiokominki.pl


Jeżeli metraż lokalu nie pozwala na wygospodarowanie miejsca, gdzie na stałe mógłby pojawić się kominek lub zająłby zbyt dużą powierzchnię, różnorodność biokominków pozwala na ich usytuowanie w wybranym punkcie. Jak się okazuje, nie tylko podłoga się do tego nadaje. Urządzenie występuje także w wersji przeznaczonej do zawieszenia na ścianie – zarówno niezależnie, jak i w ramach specjalnie przygotowanej zabudowy. W ten sposób bez zajmowania cennych metrów kwadratowych można cieszyć się ciepłem ognia i aurą, jaką tworzy we wnętrzu. Tradycyjne kominki na stałe pozostają wkomponowane w wystrój pomieszczenia, w jakim zostały ulokowane, czyli najczęściej w salonie. Przyjemność z klimatu roztaczającego się dzięki biokominkom można czerpać w dowolnym miejscu – tak w salonie, jaki i sypialni, łazience, a nawet na tarasie czy w ogrodzie. Modele wolnostojące nadają się do przemieszczania ich zgodnie z upodobaniami domowników. Zróżnicowane formy oraz rozmiary umożliwiają dopasowanie urządzenia do możliwości aranżacyjnych każdego pokoju – biokominek będzie się dobrze prezentował jako samodzielny „mebel”, część zabudowy lub element określonej kompozycji.

 

Biokominek Spectrum, fot. www.sol-techbiokominki.pl

 

3E biokominków – ekologiczne, estetyczne, eleganckie

Biokominki pasują do wnętrza w każdym stylu. Miłośnicy minimalizmu, zwolennicy klasyki, a także wielbiciele oryginalności znajdą model odpowiadający im gustom. Oprócz ekologicznych zalet cechuje je także estetyka nadająca wnętrzom elegancję. Nowoczesna stylistyka i oryginalne formy zwracają uwagę i pomagają uzyskać interesujący efekt wizualny. Dzięki licznym możliwościom aranżacyjnym, jakie stwarzają biokominki oraz jasnemu, żywemu płomieniowi obecnemu podczas spalania się biopaliwa, mogą one zostać wykorzystane do przeszklenia części ściany działowej. W ten sposób zyskujemy niebanalną atrakcję aranżacyjną, która z pewnością nie umknie uwadze odwiedzających gości, a domownikom pozwoli cieszyć się ciepłem ognia w dwóch pomieszczeniach jednocześnie. Komponenty stosowane do wykonania biokominków cechuje wysoka odporność na działania ognia, więc nie trzeba się obawiać, że po krótkim czasie użytkowania stanie się on nieestetyczny.

 

Biokominek New Prometeusz 3, fot. www.sol-techbiokominki.pl

 [nowa_strona]


2 w 1: dekoracja i dodatkowe ciepło kominka

Oprócz atutów estetycznych, biokominki charakteryzuje również funkcjonalność. Co prawda ze względu na stosunkowo niewielką moc grzewczą biokominek nie pozwoli na zapewnienie ciepła w całym mieszkaniu i nie może stanowić jedynego źródła ogrzewania, ale sprawdzi się jako jego uzupełnienie. Choć powierzchnia grzewcza nie jest duża, to ich wydajność pozwala podnieść temperaturę w pomieszczeniu. Dzięki temu, że biokominki nie potrzebują ciągu kominowego, wytworzone w nich ciepło w pełni kierowane jest do wnętrza. Dodatkowo biopaliwo stanowi wysoce wydajną substancję palną, co pozytywnie wpływa na energooszczedność. W zależności od modelu biokominka, 1 litr biopaliwa wystarcza przeciętnie na 3-6 godzin palenia. Warto zaznaczyć, że podczas korzystania z biokominków nie potrzebujemy drewna – może ono jedynie posłużyć jako element dekoracyjny w pobliżu paleniska.

Biokominek Inside P800 Vers 2, fot. www.sol-techbiokominki.pl

***

Liczne zalety aranżacyjne biokominków oraz ich ekologiczne właściwości sprawiają, że stanowią one nie tylko ciekawe rozwiązanie, ale przede wszystkim są funkcjonalne. Mobilność nowoczesnych palenisk pozwala na użytkowanie w każdym miejscu – także jako urządzenie, które uprzyjemni pobyt na tarasie w chłodniejsze letnie wieczory. Aby pozwolić sobie na relaks w blasku kominkowego ognia, nie potrzebujemy dodatkowego miejsca i specjalistycznych przewodów. Aranżacyjna atrakcja, która była dostępna jedynie dla osób mieszkających w domach, dzięki biokominkom, stała się osiągalna również dla właścicieli mieszkań w blokach.

 

 

Biokominek Lilia, fot. www.sol-techbiokominki.pl 

 

 

 

 

Autor: Magdalena Hojniak
Źródło: KRN.pl,  2017.12.11
ZAPISZ SIĘ DO BIULETYNU
W darmowym biuletynie KRN.pl co tydzień
otrzymasz najświeższe informacje.
Zobacz przykładowy biuletyn.

Park Leśny Bronowice
Artykuł
Park Leśny Bronowice