Rynek wtórny
Rynek pierwotny
Rynek komercyjny
Projekty domów
Rodzaj nieruchomości
Rodzaj transakcji
Powierzchnia (m2)
Cena
Pokoje
Miejscowość lub region
Dzielnice i ulice
Okolice
MÓJ KRN


szukaj po słowie:

w dziale:



   

Aromatyczna kawa w swoim domu – niezbędne gadżety do Twojej kuchni

Lockdown, zamknięcie gastronomii i praca zdalna wprowadziły nieco zmian, sprawiając, że jedynym źródłem kawy nierzadko jest… nasza kuchnia.

Co zrobić, gdy Twoja własna kuchnia zmienia się w jedyną dostępną kawiarnię?

 

French pressy, czyli zaparzacze do kawy i… herbaty!

French press, czyli praska francuska to bardzo prosty w obsłudze zaparzacz do kawy. Otrzymasz w nim aromatyczny napój o głębokim smaku, od którego łatwo oddzielić fusy. Wystarczy pamiętać o kilku zasadach.

  • Stopień zmielenia ziaren. Kawa powinna być nieco grubiej zmielona, aby nie zapchała sitka. Możesz dojść do odpowiedniej grubości mielenia metodą prób i błędów: Jeśli praska przechodzi bez oporu, ziarna są zmielone za grubo; jeśli bardzo ciężko chodzi – za drobno.
  • Odpowiednia temperatura wody, czyli 90°C – nie wrzątek! Odczekaj ok. 3 minut po zagotowaniu wody.
  • Proporcje, czyli 6 g kawy na 100 ml wody.

Sposób parzenia kawy we french pressie jest prosty, ale warto się trzymać podanej niżej kolejności – wtedy napój nie będzie ani za słaby, ani za mocny.

 

  1. Rozgrzej naczynie, wlewając nieco gorącej wody (wylej ją przed parzeniem).
  2. Wsyp kawę i zalej niewielką ilością wody (tylko tyle, aby zakryła ziarna). Przemieszaj i odczekaj pół minuty.
  3. Wlej resztę wody, pomieszaj i zakryj naczynie tłokiem (ale jeszcze go nie opuszczaj). Wciśnij tłok po 3-4 minutach i przelej kawę do filiżanki/filiżanek.
  4. Delektuj się swoją kawą. Proste, prawda?

 

Kawiarki, mokki, kafetierki – włoskie klasyki do espresso

Kawiarka to podstawowe wyposażenie kuchni u każdego Włocha. Składa się z trzech części: pojemnika na wodę (na dole), sitka oraz naczynia na gotowy napar (na górze). Kawa z kafetiery jest mocna, gęsta i aromatyczna. Jeśli szukasz dobrej i niedrogiej kawiarki, sklep online, w którym znajdziesz akcesoria do herbaty i kawy (https://emako.pl/collections/kuchnia_akcesoria-i-przybory-kuchenne_akcesoria-do-herbaty) to jedno z miejsc, które musisz odwiedzić. Możesz przebierać w sprzętach różniących się pojemnością, wyglądem i materiałem wykonania – na pewno znajdziesz model idealny do Twojej kuchni.


Jakie jeszcze akcesoria do kawy przydadzą się w kuchni?

Dwa przykładowe (i niedrogie) sprzęty stricte do parzenia kawy już omówiliśmy. Ale jeśli chcesz, aby Twoja kawa naprawdę rozpieszczała Twoje podniebienie, w sklepie przejrzyj również inne kategorie z przydatnymi gadżetami:

  • młynki do kawy – nie da się ukryć, że najlepsza kawa to kawa świeżo mielona, najlepiej tuż przed parzeniem! W ciągu godziny po zmieleniu rozkłada się aż 30 proc. związków chemicznych zawartych w ziarnach, przez co traci ona unikalne nuty smakowe i zapachowe,
  • kubki termiczne – oczywiście świetnie jest wypić kawę bez pośpiechu i w skupieniu, co jednak zrobić, gdy czas nieubłaganie biegnie, autobus zaraz odjeżdża z zajezdni lub za moment ma odbyć się spotkanie? Zamiast rezygnować z dawki kofeiny, przelej napój do kubka i zabierz w drogę,
  • spieniacze do mleka – to coś dla miłośników kaw mlecznych. Warto mieć taki gadżet w kuchennej szufladzie, choć istnieją oczywiście alternatywne sposoby na mleczną pianę.

 

 

Aromatyczna kawa przy minimum kosztów? To możliwe!

Aby wyczarować w swojej kuchni kawę jak z kawiarni, nie musisz od razu wydawać fortuny na ekspres lub szkolenie baristów. Zaoszczędzone pieniądze lepiej przeznaczyć na dobrej jakości ziarna (tutaj naprawdę nie warto skąpić!), prosty sprzęt do parzenia (zaparzacz lub kawiarkę) od Emako.pl, młynek do kawy i piękną filiżankę. Kilka minut i gotowe!

 

Autor: Artykuł sponsorowany
Źródło: KRN.pl,  2021.10.18
ZAPISZ SIĘ DO BIULETYNU
W darmowym biuletynie KRN.pl co tydzień
otrzymasz najświeższe informacje.
Zobacz przykładowy biuletyn.

Zabudowa wanny – co warto o niej wiedzieć?
Artykuł
Zabudowa wanny – co warto o niej wiedzieć?