Rynek wtórny
Rynek pierwotny
Rynek komercyjny
Projekty domów
Rodzaj nieruchomości
Rodzaj transakcji
Powierzchnia (m2)
Cena
Pokoje
Miejscowość lub region
Dzielnice i ulice
Okolice
MÓJ KRN


szukaj po słowie:

w dziale:



   

AIP BL, czyli nowoczesny ekosystem biznesowy

AIP Business Link to coś więcej niż coworking, to naturalne środowisko start-upów. Ten nowoczesny akcelerator biznesu daje młodym przedsiębiorcom możliwość skupienia się wyłącznie na własnym pomyśle, na rozwijaniu go i w efekcie na odniesieniu globalnego sukcesu., bez konieczności zajmowania się czasochłonnymi sprawami związanymi z księgowością, prawem czy administracją. Lokalizacje AIP BL znajdują się w najważniejszych ośrodkach młodego biznesu w Polsce, a w marcu AIP BL zawitał także do Wrocławia.

Czym jest AIP Business Link?

AIP Business Link jest jednym z trzech filarów (pozostałe to AIP, czyli Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, oraz AIP Seed Capital) Polski Przedsiębiorczej, czyli najefektywniejszego na świecie ekosystemu dla start-upów. W ramach Społeczności Polski Przedsiębiorczej rozwija się obecnie niemal 3 tys. przedsiębiorców i niemal 2 tys. firm, które działają przy wsparciu trzech ww. filarów.

Sam AIP Business Link to innowacyjny akcelerator biznesu. Młodzi przedsiębiorcy, dzięki zrównoważonemu programowi rozwoju, mają możliwość osiągnięcia w krótkim czasie globalnego sukcesu. Dzieje się tak, ponieważ AIP BL udostępnia start-upom nie tylko powierzchnię biurową, ale także wsparcie w takich dziedzinach jak: księgowość, prawo, administracja, networking czy relacje B2B. Służy radą najlepszych mentorów i trenerów w Polsce. Zauważyliśmy, że przy rozwoju firmy na wczesnym etapie, przedsiębiorcy często napotykają powtarzające się przeszkody. Są to głównie przeszkody natury administracyjnej, brak dostępu do specjalistycznej wiedzy oraz kontaktów biznesowych. Postanowiliśmy temu zaradzić, a rezultatem było powstanie Business Linka – opowiada Łukasz Lergetporer, Manager Business Link Wrocław.

W ramach AIP BL oferowany jest pakiet usług składający się z trzech obszarów: „Firmy”, „Wiedzy” i „Społeczności”. Obszar „Firma” proponuje pełną gamę usług (miejsce do pracy oraz spotkań z klientami, obsługę prawną, obsługę poczty itp.), których potrzebuje nowo powstałe przedsiębiorstwo, aby móc skupić się wyłącznie na rozwoju swojej działalności. W obrębie obszaru „Wiedza” dostarczane są z kolei istotne informacje oraz know-how w formie szkoleń pomagających firmom z sukcesem podbijać światowe rynki. Natomiast poprzez filar „Społeczność” udostępniana jest młodym przedsiębiorcom możliwość odbycia intratnych spotkań i nawiązania relacji biznesowych.

Gdzie ulokowane są filie AIP Business Link?

AIP Business Link posiada pięć lokalizacji w pięciu kluczowych biznesowo miastach Polski: Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, a od 1 marca 2013 r. – także we Wrocławiu. Te miasta są najważniejszymi ośrodkami młodego biznesu w kraju, dlatego też w nich w pierwszej kolejności chcieliśmy zaoferować swoje usługi przedsiębiorcom. W niedalekiej przyszłości planujemy rozszerzyć działalność także na inne miejsca w Polsce, w których również zauważyliśmy zapotrzebowanie na nasze usługi – zdradza Łukasz Lergetporer.

Biura AIP BL znajdują się w prestiżowych wieżowcach klasy A o wysokiej atrakcyjności architektonicznej. Warszawski akcelerator biznesu ulokowany jest przy ul. Mokotowskiej 1, w nowoczesnym biurowcu Zebra Tower zbudowanym w 2010 r. W 2011 r. inwestor biurowca, austriacki deweloper S+B Gruppe, dokonał największej transakcji w historii swojej działalności – sprzedał Zebra Tower funduszowi inwestycyjnemu Union Investment za kwotę 76 mln euro. Biurowiec, jako budynek spełniający najwyższe standardy rynkowe, posiada Certyfikat LEED. Wśród najemców powierzchni biurowej (poza AIP BL) znajdują się m.in. takie firmy jak: Boston Consulting Group, Samsung, TFI Investors, PKO Bank Polski, Bank Millennium, Bankier.pl oraz Svenska Handelsbank. Krakowski BL zlokalizowano w budynku biurowym M65 Meduza, wzniesionym na początku 2009 r. przy ul. Mogilskiej 65 (na terenie centralnej Dzielnicy Biurowej Krakowa, w sąsiedztwie kluczowych instytucji publicznych). Autorem projektu architektonicznego i zarządcą biurowca jest firma GD&K Group. Najemcami Meduzy są m.in.: Deutsche Bank PBC S.A., Dom Maklerski Penetrator S.A., SG Equipment Leasing Polska oraz Panorama Finansów. Gdańska filia BL znajduje się przy ul. Grunwaldzkiej 472, w biurowcu Olivia Gate wchodzącego w skład luksusowego kompleksu Olivia Business Centre zarządzanego przez dewelopera TPS. Wśród najemców biurowca można wyróżnić takie firmy jak: PKO BP, AOS, Big Invest, Energa S.A., GFKM, Meritum Bank oraz T-Mobile. Malta Office Park to z kolei poznańska lokalizacja BL. Ten zespół sześciu niezależnych budynków, którego deweloperem jest Echo Investment S.A., znajduje się przy ul. Baraniaka 88, a powierzchnię biurową wynajmują w nim m.in.: McKinsey, Grant Thornton, Samsung Electronics Polska, Ikea, AXA, Medicover oraz Raiffeisen. 1 marca 2013 r. natomiast AIP Business Link zyskał nową lokalizację: we wrocławskiej, niedawno odrestaurowanej, zabytkowej kamienicy, mieszczącej się przy ul. Rzeźniczej 28–31. Heritage Gates – bo o nim mowa – to prestiżowy „loft office” (na ścianach pozostawiono odsłonięte cegły, ponadto odtworzono kolumny konstrukcyjne z ozdobnymi głowicami), którego inwestorem jest spółka Rzeznicza Development.

 

Siedziby AIP Business Link, otwarte siedem dni w tygodniu, 24 godz. na dobę, są pozytywnym zaprzeczeniem typowego wnętrza biurowego. Nowoczesne technologie połączone zostały z niebanalnym designem i funkcjonalnością, a każdą z sal zaprojektowano w innym stylu. Najciekawszymi spośród nich są: Klub przedsiębiorcy, Laboratorium kreatywne, Laboratorium wiedzy, Laboratorium multimedialne oraz Laboratorium IT.

 Do kogo skierowana jest oferta AIP Business Link?

Do społeczności AIP Business Link może dołączyć każda firma, która chce rozwijać się globalnie i szuka wsparcia organizacyjnego oraz merytorycznego. Nie mamy ściśle określonych warunków, jakie firmy przyjmujemy. Szukamy jednak przede wszystkim firm z potencjałem do ekspansji na światowe rynki. Staramy się zatem poznać pomysł na firmę, a także samych jej twórców – tłumaczy Łukasz Lergetporer.

 Za podstawowy pakiet młodzi przedsiębiorcy zapłacą 500 zł. W jego skład wchodzą: ekskluzywne i funkcjonalne przestrzenie do pracy i spotkań z klientami wraz z zapleczem kuchennym, obsługą recepcji, prestiżowym adresem, skrytką pocztową, szybkim internetem oraz możliwością drukowania i skanowania dokumentów. Firmy zarejestrowane w AIP BL mogą uczestniczyć w cyklicznych szkoleniach biznesowych oraz korzystać z porad prawnych, finansowych i z pomocy mentorów. Organizujemy również tzw. Business Mixery, w ramach których odbywają się spotkania z guru biznesu, nominacje do Startupu Roku, networkingowe afterparty firm działających w Business Linku, a także inne wydarzenia pozwalające młodym przedsiębiorcom nawiązać cenne kontakty, także z osobami o podobnych aspiracjach – mówi Łukasz Lergetporer.

 

 

Autor: Agnieszka Vincenc
Źródło: KRN.pl,  2013.04.11
ZAPISZ SIĘ DO BIULETYNU
W darmowym biuletynie KRN.pl co tydzień
otrzymasz najświeższe informacje.
Zobacz przykładowy biuletyn.

 Umowa przedwstępna – różne formy, różne skutki
Artykuł
Umowa przedwstępna – różne formy, różne skutki