Rynek wtórny
Rynek pierwotny
Rynek komercyjny
Projekty domów
Rodzaj nieruchomości
Rodzaj transakcji
Powierzchnia (m2)
Cena
Pokoje
Miejscowość lub region
Dzielnice i ulice
Okolice
MÓJ KRN


szukaj po słowie:

w dziale:



   

5 błędów w aranżacji małych łazienek

1. Źle zaprojektowana przestrzeń

Ciasna, klaustrofobiczna łazienka - taki obraz łatwo dostrzec w oczach wszystkich. Niestety, poza funkcjonalnym projektem na początku, wielokrotnie sami zapewniamy, że tak jest. Łazienka to pomieszczenie o powierzchni zaledwie kilku metrów kwadratowych, gdzie liczy się każdy centymetr. Ważne jest, aby zaplanować lokalizację sprzętu tak, aby można było z niego swobodnie korzystać. Często mylimy się z rzeczywistą przestrzenią między urządzeniami, zapominając o potrzebie odpowiedniej przestrzeni manewrowej przed toaletą, umywalką czy wanną. Podczas projektowania małej łazienki, już na początku musimy pomyśleć gdzie rozmieścimy m.in. stojak na papier toaletowywieszak łazienkowy, a także gdzie ma się znaleźć szczotka do WC

2. Zbyt mała odległość między sanitariatami

Zbyt mała odległość między urządzeniami sanitarnymi to chyba największy błąd, najczęstszy i najbardziej bolesny. Dosłownie i w przenośni. Jeśli kilka razy wpadniesz pod prysznic podczas szczotkowania, będziesz wiedział, co jest nie tak. Życie nie wybaczy takich błędów w aranżacji łazienki. Z biegiem czasu możesz żyć z płytkami, które mogą ci się nie podobać, ale jest jeszcze gorzej, jeśli nie możesz swobodnie wydostać się z wanny.

3. Zbyt mała ilość miejsca do przechowywania

Piękna duża wanna, szklana kabina prysznicowa, złota armatura i wiadro z mopem w środku. Czar prysł! Tak wygląda łazienka, a my nie zaplanowaliśmy odpowiedniego miejsca do przechowywania wszystkich niezbędnych akcesoriów – od kosmetyków do makijażu, ręczników, koszy na bieliznę i sprzętu do sprzątania. Wszystkie te elementy powinny być ukryte i mieć własne miejsce do przechowywania. Zaintrygowani wizją podwieszanych geometrycznych półek, często serwujemy sobie nieporęczne lub, co gorsza, zablokowane półki. Meble powinny być zamykane drzwiczkami, aby chronić nasze rzeczy przed kurzem i wilgocią.

4. Źle dopasowane lustro

Lustro, które jest za wąskie, w złej pozycji lub za małe może wyglądać prymitywnie, ale nie będzie szczególnie praktyczne. W łazience powinna mieć jednolitą powierzchnię, tak abyś mógł zobaczyć siebie i wykonywać drobne czynności pielęgnacyjne. Jednak nawet dobrze dobrane lustro nie będzie nam służyło najlepiej, jeśli światło nie będzie dobre. Umieszczenie źródła światła w taki sposób, że sami będziemy rzucać cienie na nasze odbicia, z pewnością nie sprzyja rano nakładaniu makijażu czy goleniu. Oświetlenie najlepiej umieścić obok lustra, z dwóch lub więcej stron. Ważne jest również, aby dobrać oświetlenie o barwach jak najbardziej zbliżonych do naturalnego światła, a więc np. wykonując makijaż, wiesz, jak będzie wyglądać w świetle dziennym.

5. Brak wentylacji 

Jest to błąd techniczny i bardzo niebezpieczny. Przy braku wentylacji, oprócz swojskiego zapachu rozwinie się grzyb na ścianie, para wodna będzie spływała nam po płytkach i lustrze, a z czasem farba z sufitu zacznie nam odpadać. Absolutnie, nie zasłaniajmy kratki wentylacyjnej i zadbajmy o odpowiednie otwory wentylacyjne w drzwiach. Tak, po to one są, aby był odpowiedni przepływ powietrza w łazience. Właściciele domów, mogą pomyśle o rekuperacji, czyli mechanicznej wymianie powietrza.  

Autor: Artykuł sponsorowany
Źródło: KRN.pl,  2022.06.09
ZAPISZ SIĘ DO BIULETYNU
W darmowym biuletynie KRN.pl co tydzień
otrzymasz najświeższe informacje.
Zobacz przykładowy biuletyn.

Pomoc dla kredytobiorców. Kto może liczyć na rządowe wsparcie?
Artykuł
Pomoc dla kredytobiorców. Kto może liczyć na rządowe wsparcie?